19 Փետրվար 2013 - 17:26 AMT
Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է ԱՊՀ դիտորդական առաքելության պատվիրակությանը՝ ԱՊՀ գործադիր կոմիտեի նախագահ, գործադիր քարտուղար Սերգեյ Լեբեդևի գլխավորությամբ:
Պատվիրակության ղեկավարն ընդգծել է, որ ԱՊՀ դիտորդական առաքելությունը Հայաստանում արձանագրել է ազատ, թափանցիկ և մրցակցային ընտրություններ: ԱՊՀ դիտորդական առաքելության ներկայացուցիչները մաղթել են Հայաստանին հետագա առաջընթաց, բարեկեցություն և ընտրված նախագահի գլխավորությամբ բոլոր ուժերի համատեղ նպատակաուղղված աշխատանք՝ ի շահ Հայաստանի Հանրապետության և նրա քաղաքացիների:
Սերժ Սարգսյանը շնորհակալություն է հայտնել Սերգեյ Լեբեդևին և նրա գլխավորած առաքելությանը՝ օբյեկտիվ գնահատականի և առաքելության ակտիվ գործունեության համար, ընդգծելով, որ նման մոտեցմամբ և աշխատանքով նրանք իրենց աջակցությունն են բերել Հայաստանի առաջընթացին:

19 Февраль 2013 - 19:55 AMT
19 февраля переизбранный президент Армении Серж Саргсян принял делегацию наблюдательской миссии СНГ во главе с исполнительным секретарем СНГ Сергеем Лебедевым.
В ходе встречи Сергей Лебедев подчеркнул, что наблюдательская миссия СНГ зафиксировала в Армении свободные, транспарентные и конкурентные выборы. Представители миссии пожелали Армении дальнейшего прогресса, дружбы и совместной работы всех сил во главе с избранным президентом на благо Армении и ее граждан.
Серж Саргсян, в свою очередь, выразил благодарность Сергею Лебедеву и миссии СНГ за объективную оценку и активную деятельность, подчеркнув, что своей выполнением своей миссии они содействовали прогрессу Армении.