20 Փետրվար 2013 - 10:20 AMT
Այսօր ժամը 17:00-ին Ազատության հրապարակում Րաֆֆի Հովհաննիսյանը կհայտնի հանդիպել է արդյոք գործող նախագահ Սերժ Սարգսյանին: 36,74% կամ 539 674 ձայն հավաքած Րաֆֆի Հովհաննիսյանը Ազատության հրապարակում «հաղթահավաք» է հրավիրել: «Րաֆֆի Հովհաննիսյանը սկզբունքային, ազնիվ, հայրենասեր մարդ է, նա իր ժողովրդին փորձության չի տանելու, բայց ամեն քաղաքակիրթ ճանապարհով այնպիսի տարբերակ կարող է առաջարկել, որ բոլորս զարմանանք»,- այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասել էր «Ժառանգություն» կուսակցության անդամ Անահիտ Բախշյանը:
ՀՀ նախագահի մամուլի քարտուղար Արմեն Արզումանյանն էլ հայտարարել է, որ Սերժ Սարգսյանը պատրաստակամ է ընդունել «Ժառանգություն» կուսակցության առաջնորդ Րաֆֆի Հովհաննիսյանին: «Հանրապետության նախագահը միշտ էլ պատրաստակամ է եղել հանդիպելու բոլոր քաղաքական ուժերի և նրանց առաջնորդների հետ յուրաքանչյուր անհրաժեշտության դեպքում: Այստեղ բացառություն լինել չի կարող, հատկապես երբ խոսքը ընտրություններում երկրորդ տեղը զբաղեցրած քաղաքական գործչին է վերաբերում: Այժմ էլ նախագահը պատրաստակամ է ընդունելու պարոն Հովհաննիսյանին իրեն հարմար ցանկացած ժամի, առավել ևս, որ կարիք կա պարզություն մտցնելու հանդիպման նպատակի մասին պարոն Հովհաննիսյանի հնչեցրած բավականին անհասկանալի ձևակերպումների մեջ»,- Panorama.am-ի հետ զրույցում ասել է նա:
Հիշեցնենք, որ երեկ Ազատության հրապարակում հրավիրված ասուլիսի ժամանակ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը գործող նախագահ Սերժ Սարգսյանին մինչև այսօր ժամը 17:-00-ն ժամանակ տվեց ընդունելու, խոստովանելու իր սխալը ժողովորդի և ՀՀ օրենքների առաջ: «Այդ դեպքում նա ներում կստանա հայ ժողովրդի անունից»,-ասաց Հովհաննիսյանը և նկատեց. «Ժողովորդը հաղթել է և դա բոլորը գիտեն: Ես հույս ունեմ, որ Սերժ Սարգսյանը կհանդիպի ինձ հետ և կսեղմի իմ ձեռքը ու կընդունի իմ և ժողովրդի հաղթանակը»: Եթե դա տեղի չունենա, ապա Րաֆֆի Հովհաննիսյանը հանրահավաք է հրավիրում Ազատության հրապարակում և գնալու է ոչ թե մինչև վերջ, այլ մինչև հաղթանակ:

Сегодня, 20 февраля, во время митинга на площади Свобода бывший кандидат в президенты Армении, лидер партии “Наследие” Раффи Ованнисян сообщит, встретился ли с избранным президентом Сержем Саргсяном. Набравший 6,74% или 539 674 голосов избирателей Раффи Ованнисян собирается сегодня в 17:00 “победный митинг”. “Раффи Ованнисян – принципиальный, честный патриот, он не поведет свой народ к новым испытаниям, но может предложить такой цивилизованный метод борьбы, что мы все будем удивлены”, – заявила на встрече с журналистами член “Наследия” Анаит Бахшян.
Пресс-секретарь президента Армении Армен Арзуманян сообщил, что Серж Саргсян готов встретиться с Раффи Ованнисяном. “Президент страны всегда готов к встречам со всеми политическими силами и их лидерами. “Здесь не может быть исключений, особенно когда речь идет о занявшем второе место на выборах деятеле. И сейчас президент готов принять Раффи Ованнисяна в любое удобное ему время, более того, что есть необходимость внести ясность в достаточно непонятное заявление Ованнисяна о цели встречи”, – сказал Арзуманян агентству Panorama.am.
Накануне Раффи Ованнисян дал избранному президенту Армении Сержу Саргсяну время до 17:00 сегодняшнего дня, что тот признал свою ошибку перед народом и законом Армении. “В этом случае он получит прощение со стороны народа”, – сказал он. “Народ победил, и все это знают. Я надеюсь, что Серж Саргсян встретится со мной, пожмет мне руку и примет мою победу и победу народа”, – сказал лидер “Наследия”.
Если же до назначенного времени этого не произойдет, Раффи Ованнисян созовет митинг на площади Свободы и “пойдет не до конца, а до победы”.