20 Փետրվար 2013 - 15:07 AMT
Հակառակորդի դիպուկահարի կրակոցից սահմանամերձ Այգեպար գյուղում խաղաղ բնակիչ է վիրավորվել: PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում տեղեկությունը հաստատեց Այգեպարի գյուղապետ Անդրանիկ Այդինյանը:
«Վիրավորվողը 1968 թվականին ծնված Դավիթ Հայկազի Գաբրիելյանն է: Նա խաղողի այգում աշխատում էր, երբ կրակեցին: Առավոտյան 11:00-ի կողմերն էր: 3 կրակոց է եղել»,- ասաց Անդրանիկ Այդինյանը:
Գյուղապետի խոսքով` գնդակը դաստակի շրջանում է դիպել, կյանքին վտանգ չի սպառնում: Վիրավորը հոսպիտալում է: Գյուղապետը նաև նշեց, որ գյուղի ուղղությամբ վերջին 3 օրերին հակառակորդի դիպուկահարները 2 ժամը մեկ պարբերությամբ կրակում են:

В армянском приграничном селе Айгепар от пули азербайджанского снайпера ранен мирный житель. Об этом корреспонденту PanARMENIAN.Net сообщил глава сельской администрации села Чинари Андраник Айдинян.
«Ранен Давид Габриелян 1968 года рождения. Он работал в саду, когда в районе 11 часов прозвучал выстрел. Всего прозвучало 3 выстрела», – сказал Айдинян.
По его словам, Габриеля ранен в запястье, его жизни ничего не угрожает. На данный момент он госпитализирован. Айдинян также отметил, что в течение последних трех дней снайперы стреляют в направлении села каждые 2 часа.