22 Փետրվար 2013 - 13:06 AMT
ՀՀ նախագահի նախկին թեկնածու Անդրիաս Ղուկասյանը առաջարկում է ստեղծել Ազգային համաձայնության խորհուրդ: Այս մասին նա ասաց Ազատության հրապարակում լրագրողների հետ ճեպազրույցի ժամանակ, որտեղ նա ևս սպասում է Րաֆֆի Հովհաննիսյանի ժամանելուն:
Անդրեաս Ղուկասյանը նշեց, որ ինքը եկել է Րաֆֆի Հովհաննիսյանի հանրահավաքին նախ և առաջ նրա խոսքը լսելու: Անդրադառնալով այն տեսակետին, թե մի քանի օր է անցել և մարդիկ արդեն հիասթափվում են այս պայքարից, նա ասաց, որ չի կիսում այդ կարծիքը:
«Կան մարդիկ, ովքեր ցանկանում են, որ քաղաքական իրադրությունները չստիպեն իշխանությանը զիջելու: Այսօր ազնիվ քաղաքական ուժերը պետք է ուղված լինեն հանրության հիմնական իրավունքները պաշտպանելուն: Մենք պետք է ստեղծենք ուժեղ և ամուր պետություն, սակայն զբաղված ենք կեղծ ընտրություններ անցկացնելով»,- ասաց Անդրիաս Ղուկասյանը:
Նա նկատեց, որ պետք է պահանջել իշխող ուժից թույլ տալ նորմալ քաղաքական համակարգ ունենալ: Անդրադառնալով իր հացադուլին, նա ասաց, որ ինքը որևէ բանի համար չի զղջացել, և հացադուլը հանրությանը տվեց վստահություն, որ կա պայքար:

22 Февраль 2013 - 13:23 AMT
Бывший кандидат в президенты Армении Андриас Гукасян предлагает создать Совет национального согласия. Об этом он заявил журналистам во время проходящего на площади Свободы митинга сторонников лидера партии «Наследие» Раффи Ованнисяна.
По словам Андриаса Гукасяна, он пришел на митинг в первую очередь для того, чтобы послушать заявление Раффи Ованнисяна. Комментируя мнение о том, что люди начинают разочаровываться в этой борьбе, Гукасян сказал, что не согласен с этим.
«Всегда есть люди, которые, исходя из политической ситуации, не хотят, чтобы власти шли на попятную. Сегодня честные политические силы должны прилагать усилия на создание сильного государства, но вместо этого заняты проведением фальсифицированных выборов», – сказал он, отметив, что у правящей власти надо требовать формирования нормальной политической системы.