Ազատության հրապարակում մերկնարկեց Րաֆֆի Հովհաննիսյանի հանրահավաքը: «Ժառանգության» առաջնորդն արդեն հրապարակում է, բայց դեռևս ելույթ չի ունեցել:
«Մենք բոլորս գաղափարակից ենք և այդ գաղափարը Հայաստանն է», – այս խոսքերով հանրահավաքը բացեց «Ժառանգության» անդամ Արմեն Մարտիրոսյանը:
Հիշեցնենք, որ երեկ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը հանդիպել է ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի հետ: Թե ինչի մասին են նրանք խոսել, «Ժառանգության» առաջնորդը երեկ չհայտնեց, փոխարենը խոստացավ ամենայն մանրամասնությամբ ներկայացնել հանդիպումն այսօրվա հանրահավաքի ընթացքում:

На площади Свободы в Ереване стартовал митинг сторонников лидера партии “Наследие” Раффи Ованнисяна. Сам Ованнисян уже прибыл на площадь, но пока не выступал, сообщает корреспондент PanARMENIAN.Net с места событий.
“Мы все соратники, наша идея – Армения”, – с этими словами открыл митинг заместитель Ованнисяна Армен Мартиросян.
Отметим, что накануне состоялась встреча Раффи Ованнисяна с действующим президентом Армении Сержем Саргсяном. О подробностях встречи Раффи Ованнисян пообещал рассказать на сегодняшнем митинге.