23 Փետրվար 2013 - 09:45 AMT
ՀՀ Նախագահի նախկին թեկնածու, «Ժառանգություն» կուսակցության առաջնորդ Րաֆֆի Հովհաննիսյանն,ինչպես և խոստացել էր, այսօր մեկնել է մարզեր՝ հանրահավաքի: Առաջինը նա այցելել է Աշտարակ քաղաք:
Մինչ կուսակցության անդամները ելույթ էին ունենում հրապարակում, Հովհաննիսյանը մտել է քաղաքապետարան, որի վարչական շենքի առաջին հարկում գտնվում է ՀՀԿ մարզային գրասենյակը: «Ժառանգության» առաջնորդը քաղաքապետ Արմեն Անտոնյանի հարցրել է, թե ինչու է գրասենյանըգրասենյակըքաղաքապետարանի վարչական շենքում, ինչին ի պատասխանԱնտոնյանն ասել է, թե գրասենյակը տևական ժամանակ է, ինչ այդտեղ է, այնուհետև հրաժարվել է շփվել լրագրողների հետ:
Հրապարակում հավաքվածներին«Ժառանգության» առաջնորդը շնորհավորել է հաղթանակի առթիվ, նշելով, որ ժողովուրդն ապացուցեց,որ «պատրաստ է պայքարել հաղթանակի համար»:
Րաֆֆի Հովհաննիսյանը նշել է նաև, որ իր բոլոր քայլերը լինելու են օրենքի շրջանակում: Ելույթից հետո նաշրջել է Աշտարակում, շփվել բնակիչների հետ ու ուղևորվել Վանաձոր:
Ժամը 14:30-ին Վանաձորում հանրահավաքից հետո Հովհաննիսյանը լուղևորվի Գյումրի, իսկ վաղը՝ ժամը 15:00-ին հանրահավաք կկայանա Երևանում՝ Ազատության հրապարակում:

Кандидат в президенты Армении, лидер партии «Наследие» Раффи Ованнисян, как и обещал на митинге 22 февраля, сегодня отправился в поездку по областям Армении. Первой остановкой стал Аштарак.
Пока члены партии выступали на площади Аштарака, Ованнисян зашел в мэрию, где на первом этаже расположен офис РПА. Лидер партии «Наследие» поинтересовался у мэра Армена Антоняна, почему офис правящей партии находится в мэрии, на что Антонян ответил, что этот офис здесь был всегда и отказался общаться с журналистами.
Раффи Ованнисян поздравил собравшихся на площади с победой, отметив, что народ доказал, что «готов бороться за победу». Он также подчеркнул, что его все шаги будут в рамках закона. После митинга Ованнисян пообщался с народом.
Из Аштарака Раффи Ованнисян отправится в Ванадзор, а затем в Гюмри, завтра в Ереване на Театральной площади вновь состоится митинг.