Այսօր արտահերթ նիստում ՀՀ ԿԸՀ-ն մերժեց նախագահի թեկնածու Րաֆֆի Հովհաննիսյանի լիազոր ներկայացուցիչ Արմեն Մարտիրոսյանի դիմումը՝ նախագահի թեկնածու Սերժ Սարգսյանի գրանցումն անվավեր ճանաչելու պահանջով: Ըստ դիմումի՝ թեկնածուն չի պահպանել նախընտրական քարոզարչության կազմակերպման կարգը:
Դիմումում նշված է, որ Սերժ Սարգսյանն իր քարոզարշավն իրականացնելու համար 1600 ընտրական շտաբ է բացել, դրանց տարածքները վարձակալել և 1600 քարոզչական պաստառ է փակցրել: Այդ տարածքների վարձակալության և այդ քարոզչական պաստառների ծախսերը ներառված չեն նախագահի թեկնածու Սերժ Սարգսյանի կողմից ԿԸՀ-ում ներկայացրած հայտարարագրում: Դրանց վարձակալությունը և քարոզչական պաստառների ծախսերը գերազանցում է օրենքով թույլատրելի 100 միլիոն դրամը: Րաֆֆի Հովհաննիսյանի լիազոր ներկայացուցիչը պահանջում էր նախագահի թեկնածու Սերժ Սարգսյանի թեկնածությունը ուժը կորցրած ճանաչել:

Сегодня на внеочередном заседании Центральная избирательная комиссия Армении отказала в требовании уполномоченного представителя лидера партии «Наследие» Раффи Ованнисяна Армена Мартиросяна признать недействительной регистрацию кандидата в президента Сержа Саргсяна. Согласно заявлению Мартиросяна, кандидат не следовал порядку организации предвыборной агитации.
В заявлении, представленном Арменом Мартиросяном, отмечалось, что для предвыборной агитации Сержа Саргсяна было открыто 1600 избирательных штабов, для которых был сняты в аренду соответствующие территории, было также распространено 1600 плакатов. Расходы на аренду и пропагандистские плакаты, которые превышают разрешенные законом 100 млн драмов, не были включены в представленную в ЦИК Сержем Саргсяном декларацию. Уполномоченный представитель Раффи Ованнисяна требовал признать кандидатуру Сержа Саргсяна потерявшей силу.