26 Փետրվար 2013 - 10:45 AMT
Նախագահ Սերժ Սարգսյանին այսօր իր հավատարմագրերն է հանձնել Հայաստանի Հանրապետությունում Հնդկաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Սուրեշ Բաբուն:
Նախագահը շնորհավորել է նորանշանակ դեսպանին՝ մեր երկրում դիվանագիտական առաքելությունն սկսելու կապակցությամբ և վստահություն հայտնել, որ դեսպան Բաբուի պաշտոնավարման ընթացքում հայ-հնդկական հարաբերություններն ավելի կխորանան ու կամրապնդվեն, քանի որ դրա համար բոլոր նախադրյալներն առկա են, հայտնում է նախագահի մամլո ծառայությունը:
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցներն ընդգծել են, որ հայ և հնդիկ ժողովուրդների ավանդաբար ջերմ հարաբերությունների հիման վրա Հայաստանի և Հնդկաստանի միջև դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատումից ի վեր՝ վերջին քսան տարիներին, տարբեր ոլորտներում զարգացել է երկկողմ սերտ համագործակցություն՝ հիմնված բարի կամքի և փոխադարձ շահերի վրա: Հանրապետության նախագահը վստահեցրել է, որ Հայաստանը հաստատակամ է շարունակելու և խորացնելու այդ համագործակցությունը:

26 Февраль 2013 - 15:06 AMT
Президенту Армении Сержу Саргсяну сегодня свои верительные грамоты вручил новоназначенный посол Республики Индия в Республике Армения Суреш Бабу.
Президент поздравил новоназначенного посла в связи с началом дипломатической миссии в Армении и выразил уверенность, что в период работы Суреша Бабу на должности посла армяно-индийские отношения еще более углубятся и укрепятся, поскольку для этого есть все предпосылки.
В ходе встречи собеседники подчеркнули, что в последние двадцать лет, с момента установления дипломатических отношений между Арменией и Индией, на основе традиционно теплых отношений армянского и индийского народов, развивалось тесное двустороннее сотрудничество, основанное на доброй воле и взаимных интересах. Серж Саргсян заверил, что Армения тверда в намерении продолжать и углублять это сотрудничество.