«Ժառանգություն» կուսակցության առաջնորդ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը հայց է ներկայացրել վարչական դատարան, որով պահանջում է անվավեր ճանաչել ԿԸՀ` փետրվարի 25-ին ընդունած որոշումը: Այս մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց «Ժառանգություն» կուսակցության վարչության փոխնախագահ Արմեն Մարտիրոսյանը:
Րաֆֆի Հովհաննիսյանը դատարանից պահանջում է պարտավորեցնել ԿԸՀ-ին ՀՀ նախագահի թեկնածու Սերժ Սարգսյանի ավելի քան 1600 քարոզչական շտաբների և դրա վրա տեղադրված քարոզչական պաստառների շուկայական արժեքը և դրա ծախսերը ներառել ՀՀ նախագահի թեկնածու Սերժ Սարգսյանի քարոզչական ծախսերի մեջ:
Հիշեցնենք, որ Րաֆֆի Հովհաննիսյանի լիազոր-ներկայացուցիչ Արմեն Մարտիրոսյանը ԿԸՀ դիմում էր ներկայացրել, որով պահանջում էր դիմել դատարան` Սերժ Սարգսյանի գրանցումը չեղյալ հայտարարելու հայցով:
Արմեն Մարտիրոսյանի խոսքով` Սերժ Սարգսյանի շտաբը 1600 նախընտրական շտաբ է բացել և նույնքան քարոզչական պաստառ տպել այդ շտաբերի համար, իսկ այդ գումարը ներառված չի եղել նախընտրական հիմնադրամի մեջ: Ըստ նրա` միայն այդ ծախսը գերազանցում է նախընտրական հիմնադրամով թույլատրելի 100 մլն դրամը, ուստի Սերժ Սարգսյանի գրանցումը պետք է չեղյալ հայտարարվի: ԿԸՀ-ն մերժել էր Րաֆֆի Հովհաննիսյանի լիազոր-ներկայացուցչի պահանջը:

28 Февраль 2013 - 13:39 AMT
Лидер партии “Наследие” Раффи Ованнисян направил в административный суд иск с требованием признать недействительным решение ЦИК Армении от 25-го февраля. Об этом корреспонденту PanARMENIAN.Net сообщил заместитель главы партии Армен Мартиросян.
Раффи Ованнисян требует от суда обязать действующего президента, бывшего кандидата в президенты Армении Сержа Саргсяна включить расходы на открытие 1600 избирательных штабов и агитационных плакатов в предвыборные расходы кандидата.
Доверенное лицо Раффи Ованнисяна Армен Мартиросян ранее представил в ЦИК Армении требование признать регистрацию Сержа Саргсяна как кандидата недействительной.
В заявлении, представленном Арменом Мартиросяном, отмечалось, что для предвыборной агитации Сержа Саргсяна было открыто 1600 избирательных штабов, для которых был сняты в аренду соответствующие территории, было также распространено 1600 плакатов. Расходы на аренду и пропагандистские плакаты, которые превышают разрешенные законом 100 млн драмов, не были включены в представленную в ЦИК Сержем Саргсяном декларацию.