4 Մարտ 2013 - 10:52 AMT
Նիդերլանդների Հայկական կազմակերպությունների դաշնության (FAON) «Աբովյան» մշակութային կենտրոնը կազմակերպում է հայ կատարողների համերգներ: Ինչպես PanARMENIAN.Net -ին են հայտնել «Աբովյան» կենտրոնում, մարտի 10-ին Ամստերդամի b>Geelvink թանգարանում տեղի կունենա դաշնակահար Հայկ Մելիքյանի համերգը: Կհնչի հայկական հոգևոր և հայ ժամանակակից կոմպոզիտորների երաժշտությունը:
Մարտի 17-ին Վարդուհի Խաչատրյանը (մեցո-սոպրանո) և Հայկ Մելիքյանը (դաշնամուր) համերգ կտան՝ նվիրված մեծն Մարիա Կալասի հիշատակին: Կհնչեն արիաներ Վերդիի, Բոյտոյի, Պուչինիի և Բելինիի օպերաներից:

4 Март 2013 - 09:33 AMT
Культурный центр «Абовян», входящий в Федерацию армянских организаций Нидерландов (FAON) организует концерты армянских исполнителей. Как сообщили PanARMENIAN.Net в центре «Абовян», 10 марта в Амстердаме, в музее Geelvink состоится концерт пианиста Айка Меликяна. В программе прозвучит армянская духовная музыка и произведения современных армянских композиторов.
17 марта Вардуи Хачатрян (меццо-сопрано) и Айк Меликян (фортепиано) дадут концерт, посвященный памяти великой греческой певицы Марии Каллас. Прозвучат арии из опер Джузеппе Верди, Арриго Бойто, Джакомо Пуччини и Винченцо Беллини.