4 Մարտ 2013 - 14:48 AMT
ՀՀ նախագահի նախկին թեկնածու Րաֆֆի Հովհաննիսյանը այսօր դիմել է ՀՀ սահմանադրական դատարան` ՀՀ Սահմանադրության 100-րդ հոդվածի 3.1-րդ կետի և 101-րդ հոդվածի 9-րդ կետի հիմքերով իրավունք ունենալով վիճարկել «Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ ընտրվելու մասին» ՀՀ կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի 25.02.2013թ. թիվ 62-Ա որոշումը:
ՍԴ մամուլի ծառայությունից PanARMENIAN.Net-ին հայտնում են, որ ՀՀ սահմանադրական դատարանի կանոնակարգի 19-րդ հոդվածի հիման վրա դիմումի նախնական ուսումնասիրումը պետք է ավարտվի ոչ ուշ, քան դիմումի գրանցումից 24 ժամ հետո: Այնուհետև սահմանադրական դատարանը «Սահմանադրական դատարանի մասին» ՀՀ օրենքի 31-րդ հոդվածի և ՀՀ սահմանադրական դատարանի կանոնակարգի 20-րդ հոդվածի հիման վրա աշխատակարգային նիստում քննության կառնի գործը քննության ընդունելու հարցը:

4 Март 2013 - 15:43 AMT
Как уже сообщалось представители партии «Наследие» представили в Конституционный суд Армении иск с требованием признать недействительными обнародованные 25-го февраля Центральной избирательной комиссией окончательные итоги президентских выборов.
В пресс-службе КС Армении корреспонденту PanARMENIAN.Net сообщили, что в соответствии со статьей 19 Устава Конституционного суда, предварительное рассмотрение иска должно быть завершено не позднее, чем через 24 часа после регистрации иска. После КС на основе статьи 31 Закона РА «О Конституционном суде» и статьи 20 Устава Конституционного суда на рабочем заседании рассмотрит вопрос принятия дела в производство.