5 Մարտ 2013 - 06:56 AMT
«Ժառանգություն» կուսակցությունը Երևանի ավագանու ընտրություններին մասնակցության վերաբերյալ հարցեր դեռ չի քննարկել: Այս մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում հայտնեց կուսակցության մամուլի խոսնակ Հովսեփ Խուրշուդյանը:
«Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով` կուսակցությունում հակված են, որ Երևանի ավագանու ընտրություններում իրենց ցուցակը գլխավորի ՀՀՇ վարչության նախկին նախագահ, Կենտրոն վարչական շրջանի նախկին թաղապետ Արարատ Զուրաբյանը։
Հովսեփ Խուրշուրդյանը մեզ հետ զրույցում հերքեց այդ լուրը և հայտարարեց, որ նման քննարկում չի եղել:
Երևանի ավագանու ընտրություններին մասնակցելու մասին պաշտոնապես հայտարարել են Հանրապետական և «Օրինաց երկիր» կուսակցությունները: Հանրապետականի ցուցակը կգլխավորի գործող քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը, ՕԵԿ-ինը` ԱԻ նախարար Արմեն Երիցյանը:

5 Март 2013 - 09:13 AMT
Партия «Наследие» пока не обсуждала вопрос участия в выборах Совета старейшин Еревана. Об этом корреспонденту PanARMENIAN.Net сообщил пресс-секретарь партии Овсеп Хуршудян.
По сведениям газеты «Жоговурд», в «Наследии» считают, что список партии на выборах Совета старейшин должен возглавить бывший председатель правления Армянского общенационального движения, бывший глава районной администрации ереванской общины Центр Арарат Зурабян.
Овсеп Хуршудян опроверг это сообщение, добавив, что подобных обсуждений в партии не было.
Об участии в выборах Совета старейшин Еревана официально заявили правящая Республиканская партия Армении и партия «Оринац Еркир». Список РПА возглавит действующий мэр Еревана Тарон Маргарян, список «Оринац Еркир» – глава МЧС Армении Армен Ерицян.