6 Մարտ 2013 - 09:46 AMT
«Ազգային ինքնորոշում միավորում» կուսակցության առաջնորդ, քաղաքական գործիչ Պարույր Հայրիկյանի դեմ սպանություն կատարելու դեպքով ՀՀ ԱԱԾ քննչական վարչությունում քննվող քրեական գործով մարտի 5-ին ՀՀ քր. օր-ի 34-305-րդ հոդվածի հատկանիշներով նախատեսված հանցագործություն կատարելու համար մեղադրանք է առաջադրվել Վարդան Ժորժիկի Սեդրակյանին:
ԱԱԾ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ նույն օրը վարույթ իրականացնող մարմինը միջնորդություն է ներկայացրել դատարան, նրա նկատմամբ կալանքը որպես խափանման միջոց ընտրելու մասին: Երևանի Կենտրոն Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանը բավարարել է միջնորդությունը և Վարդան Սեդրակյանի հանդեպ խափանման միջոց կիրառել կալանավորումը երկու ամիս ժամկետով:
Վարդան Սեդրակյանին մեղադրանք է առաջադրվել Պարույր Հայրիկյանի սպանությունը պատվիրելու համար: Նախաքննությունը շարունակվում է:

Экс-кандидату в президенты Армении Вардану Седракяну предъявлено обвинение по признакам статьи 34-305 УК РА в рамках расследуемого следственным управлением Службы национальной безопасности Армении дела о попытке убийства экс-кандидата в президенты РА, лидера партии «Объединение «Национальное самоопределение» Паруйра Айрикяна.
Как сообщает пресс-служба СНБ, проводящий расследование орган представил ходатайство о применении в отношении Седракяна меры пресечения в виде лишения свободы. Суд общей юрисдикции ереванских административных районов Центр и Норк Мараш удовлетворил ходатайство и применил в отношении Вардана Седракяна меру пресечения сроком на два месяца.