6 Մարտ 2013 - 10:17 AMT
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է պաշտոնական այցով Հայաստան ժամանած Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության Բունդեսթագի նախագահ Նորբերթ Լամմերթին:
Նախագահը ողջունել է բարձրաստիճան հյուրին, երկկողմ հարաբերությունների զարգացման տեսանկյունից կարևորել բարձր մակարդակի փոխայցելությունները և ընդգծել, որ Հայաստանը շահագրգռված է Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության հետ համագործակցության կայուն և շարունակական զարգացմամբ: Սերժ Սարգսյանը հայ-գերմանական հարաբերությունների առավել խորացման ու ամրապնդման գործում մեծապես կարևորել է միջխորհրդարանական համագործակցության դերը, հայտնում է նախագահի մամլո ծառայությունը:
Գերմանիայի Բունդեսթագի նախագահը հանդիպման սկզբում վերընտրվելու կապակցությամբ շնորհավորել է նախագահ Սերժ Սարգսյանին և հաջողություն մաղթել պաշտոնավարման երկրորդ շրջանում: Հայաստանի հետ հարաբերությունները, Նորբերթ Լամմերթիի համոզմամբ, ավանդաբար լավ և բարեկամական են, ինչը, նրա կարծիքով, ամուր հիմք և լավ նախադրյալ է խորհրդարանական մակարդակով համագործակցությունն ավելի խորացնելու համար: Գերմանիայի Բունդեսթագի նախագահն այցի շրջանակներում ՀՀ ԱԺ-ում ունեցած իր հանդիպումներն ու բանակցությունները երկխոսությունը զարգացնելու տեսանկյունից արդյունավետ և քաջալերող է համարել:

6 Март 2013 - 14:18 AMT
Президент Армении Серж Саргсян сегодня принял прибывшего с официальным визитом в Армению Председателя Бундестага Федеративной Республики Германия Норберта Ламмерта.
Президент поприветствовал высокопоставленного гостя, с точки зрения развития двусторонних отношений отметил важность взаимных визитов высокого уровня и подчеркнул, что Армения заинтересована в стабильном и непрерывном развитии сотрудничества с Германией. Серж Саргсян в деле углубления и укрепления армяно-германских отношений подчеркнул важную роль межпарламентского сотрудничества.
Председатель Бундестага Германии в начале встречи поздравил президента Сержа Саргсяна с переизбранием и пожелал успехов в течение второго президентского срока. Отношения с Арменией, по убеждению Норберта Ламмерта, традиционно хорошие и дружественные, что, по его мнению, является прочной основой и хорошей предпосылкой для углубления сотрудничества на парламентском уровне. Председатель Бундестага Германии счел свои встречи и переговоры в НС РА, состоявшиеся в рамках визита, результативными и воодушевляющими с точки зрения развития диалога.