ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները Հայաստան և Լեռնային Ղարաբաղում կայցելեն մարտին: Այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը տեղեկացրեց, որ եռանախագահների այցը կլինի մարտի 4-րդ շաբաթվա ընթացքում:
Հիշեցնենք, որ մարտի 3-ին Հայաստանի արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանը Փարիզում հանդիպել էր ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովի, Ժակ Ֆորի, Յան Կելլիի, ինչպես նաև ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրչիկի հետ: Քննարկվել են արցախյան հիմնախնդրի կարգավորման գործընթացին առչնվող հարցեր: Անդրադարձ էր կատարվել վստահության ամրապնդմանն ուղղված միջոցների վերաբերյալ, եռանախագահների կողմից, նախորդ հանդիպման ընթացքում արված առաջարկին:

7 Март 2013 - 08:37 AMT
Сопредседатели Минской группы ОБСЕ посетят Армению и Нагорный Карабах в марте. Сообщил журналистам министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян. По его словам, визит посредников запланирован на 4-ую неделю марта.
3-го марта Эдвард Налбандян в Париже встретился с сопредседателями Минской группы ОБСЕ Игорем Поповым, Жаком Фором и Яном Келли. Во встрече также принял участие личный представитель действующего председателя ОБСЕ Анджей Каспршик.
В ходе встречи стороны обсудили вопросы урегулирования нагорно-карабахского конфликта, направленных на установление атмосферы доверия шагов, предложений сопредседателей, прозвучавших на прошлой встрече.