ՄԹ Արտաքին գործերի փոխնախարար Սայմոն Ֆրեյզերը մարտի 10-12 Հարավային կովկաս կատարելիք այցի շրջանակում կլինի Հայաստանում, հայտնում է Երևանում Բրիտանիայի դեսպանության մամլո ծառայությունը: Սայմոն Ֆրեյզերը ՄԹ Արտաքին գործերի նախարար Ուիլիամ Հեյգի արտաքին քաղաքականության գծով գլխավոր խորհրդականն է և պատասխանատու է Լոնդոնում Արտաքին գործերի նախարարության աշխատանքի և աշխարհի տարբեր երկրներում գործող բրիտանական կառավարության ներկայացուցչությունների համար:
Երևանում, փոխնախարարը հանդիպումներ կունենա ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի, ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի և ՀՀ Արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանի հետ:
Սայմոն Ֆրեյզերը մեծ սպասումներ ունի Երևան կատարելիք իր առաջին այցից, որի ընթացքում նա նախատեսում է քննարկել ԵՄ-Հայաստան հարաբերությունների, տարածաշրջանային անվտանգության ապահովման և Հայաստանի ու ՄԹ-ի միջև մասնավորապես առևտրի և ներդրումների ոլորտում համագործակցության խորացմանն վերաբերյալ հարցեր:

7 Март 2013 - 14:59 AMT
Замминистра иностранных дел и по делам Содружества Великобритании Саймон Фрейзер в рамках кавказского турне 10-12 марта посетит Армению. Как сообщили в пресс-службе британского посольства в Ереване, в рамках визита намечены встречи Фрейзера президентом Армении Сержем Саргсяном, премьер-министром Тиграном Саркисяном и главой МИД РА Эдвардом Налбандяном.
Британский дипломат в Ереване обсудит отношения Армения-ЕС, вопросы региональной безопасности, углубление торговых отношений и инвестиций между Великобританией и Арменией.
Саймон Фрейзер является главным советником министра иностранных дел Великобритании Уильяма Хейга по внешней политике и отвечает за деятельность британских представительств во всем мире.