Հայաստանում ապրիլի 1-7-ը անցկացվելու է «Արևավիշապ» գրաֆիկական հումորի 1-ին միջազգային փառատոնը: Այս մասին PanARMENIAN.Net-ը տեղեկանում է Նկարիչների միության ֆեյսբուքյան էջից:
Փառատոնն անցկացվում է Հայ գրատպության 500-ամյակին նվիրված միջոցառումներն ավարտելու առիթով: Կազմակերպիչներն են Հայաստանի երգիծանկարիչների ասոցիացիան և Հայաստանի նկարիչների միությունը` Մշակույթի նախարարության աջակցությամբ:
Փառատոնի թեմաներն են` գիրքն ու գրատպությունը, ըստ ցանկության: Փառատոնին կարող են մասնակցել երգիծանկարիչները, գրազարդարներն ու գրաֆիկները: Յուրաքանչյուր մասնակցի աշխատանքների (երգիծանկարների, շարժերի, ստրիպների, կոմիքսների, և այլն) քանակն անսահմանափակ է:

9 Март 2013 - 09:26 AMT
С 1-го по 7-ое апреля в Армении будет проведен Первый международный фестиваль графического юмора “Солнечный дракон”.
Фестиваль будет проведен в связи с завершением мероприятий, посвященных 500-летию Армянского книгопечатания. Организаторами фестиваля являются Армянская ассоциация карикатуристов и Союз художников Армении при содействии Министерства культуры РА.
Темами фестиваля станут книга и книгопечатание. В фестивале могут принять участие карикатуристы, иллюстраторы и графики. Количество работ (карикатуры, шаржи, комиксы и др.), которые могут быть представлены участниками, безгранично.