ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները մարտի 21-ին կայցելեն Երևան։ Նույն օրը նրանց կընդունի Հանրապետության Նախագահ Սերժ Սարգսյանը։ Բանակցություններ կկայանան ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանի հետ, հայտնում է ԱԳՆ մամուլի ծառայությունը:
Այցի մասին պայմանավորվածությունը ձեռք էր բերվել մարտի 3-ին Փարիզում ՀՀ ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանի համանախագահներ Իգոր Պոպովի, Ժակ Ֆորի, Յան Կելլիի, ինչպես նաև ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրչիկի հետ հանդիպման ժամանակ, որտեղ քննարկվել էին նաև արցախյան հիմնախնդրի կարգավորման գործընթացին առչնվող հարցեր: Ինչպես օրերս Երևանում մամուլի ասուլիսում հայտնել էր Էդվարդ Նալբանդյանը, ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները Հայաստան և Լեռնային Ղարաբաղում կայցելեն մարտին:

Сопредседатели Минской группы ОБСЕ Игорь Попов, Жак Фор и Ян Келли приедут в Армению 21-го марта. Как сообщает МИД РА, в тот же день состоится их встреча с президентом Армении Сержем Саргсяном. Посредники проведут переговоры также с министром иностранных дел Армении Эдвардом Налбандяном.
Договоренность о визите была достигнута на встрече сопредседателей с Эдвардом Налбандяном 3-го марта в Париже.
В ходе парижской встречи стороны обсудили вопросы урегулирования нагорно-карабахского конфликта, направленных на установление атмосферы доверия шагов, предложений сопредседателей, прозвучавших на прошлой встрече.