Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված միջոցառումները համակարգող պետական հանձնաժողովը մարտի 22-23-ը Երևանում կազմակերպում է «Հայոց ցեղասպանություն. մարտահրավերներ հարյուրամյակի նախաշեմին» միջազգային գիտաժողովը:
Գիտաժողովին կմասնակցեն համաշխարհային հեղինակություն վայելող գիտնականներ, ցեղասպանագետներ՝ պրոֆեսոր Իսրայել Չարնին, Յաիր Աուրոնն Իսրայելից, California Currier-ի խմբագիր Հարութ Սասունյանը, դոկտոր Ռիչարդ Հովհաննիսյանը Կալիֆորնիայի համալսարանից, Վահագն Տատրյանը Նյու Յորքից, գիտնակններ եվրոպական երկրներից, ինչպես նաև մասնագետներ Հայաստանից:

21 Март 2013 - 13:30 AMT
Государственная комиссия по организации мероприятий, посвященных 100-летию Геноцида армян в Османской империи, 22-23 марта проведет в Ереване международную научную конференцию «Геноцид армян. Вызовы накануне столетия».
В конференции примут участие ученые с мировым именем, специализирующиеся на вопросе геноцида: профессор Израэль Чарни, Яир Аурон из Израиля, редактор California Courrier Арут Сасунян, доктор Ричард Ованнисян из Университета Калифорнии, Ваагн Дадрян из Нью-Йорка, ученые из европейских стран, а также армянские исследователи.