21 Մարտ 2013 - 14:38 AMT
Երևանի ավագանու ընտրություններին ՀՀ կենտրոնական ընտրական հանձնաժողով ընտրական ցուցակների գրանցման համար անհրաժեշտ փաստաթղթեր են ներկայացրել Հայաստանի Հանրապետական (ՀՀԿ), «Օրինաց երկիր», «Բարգավաճ Հայաստան», Հայ Ազգային Կոնգրես, «Առաքելություն», Հայ Յեղափոխական Դաշնակցություն (ՀՅԴ) կուսակցությունները և «Բարև Երևան» կուսակցությունների դաշինքը: Այս մասին PanARMENIAN.Net-ին հայտնում են ԿԸՀ մամուլի ծառայությունից:
Համաձայն ՀՀ կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի սահմանած ժամանակացույցի` ընտրական ցուցակները կգրանցվեն մինչև մարտի 31-ը:
Ավելացնենք, որ համաձայն ՀՀ կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի սահմանած ժամանակացույցի ընտրական ցուցակների գրանցման համար անհրաժեշտ փաստաթղթերը կուսակցությունները, կուսակցությունների դաշինքները կենտրոնական ընտրական հանձնաժողով կարող էին ներկայացնել մինչև մարտի 21-ը` ժամը 18.00-ն: Երևանի ավագանու ընտրությունների քարոզարշավը կմեկնարկի ապրիլի 7-ից, ընտրությունները նշանակված են մայիսի 5-ին:

В Центральную избирательную комиссию Армении для участия в выборах в Совет старейшин Еревана свои списки представили 6 партий и один блок: Республиканская партия Армении, партии «Процветающая Армения», «Оринац еркир», Армянский национальный конгресс, «Миссия», АРФ Дашнакцутюн и блок партий «Здравствуй, Ереван». Блок партий «Здравствуй, Ереван» последним представил в Центральную избирательную комиссию Армении пропорциональный список для участия в выборах в Совет старейшин Еревана. Его возглавляет вице-председатель партии «Наследие» Армен Мартиросян, на втором месте – Анаит Бахшян, а на третьем – Месроп Мовсисян.
Регистрация списков пройдет с 22 по 31 марта. Предвыборная кампания начнется 7 апреля и завершится 3 мая, 4 мая – день тишины. Выборы проводятся только по пропорциональной системе. Срок подачи документов истек сегодня, 21 марта, в 18.00.