23 Մարտ 2013 - 10:50 AMT
Սյունիքի մարզի Ագարակ քաղաքի զորամասի զինծառայող` 1985թ. ծնված Սարգիս Կարապետյանի առողջական վիճակը բժիշկները գնահատում են կայուն ծանր: Այս մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց Պաշտպանության նախարարի մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
Զինծառայողը գլխին հրազենային վնասվածք է ստացել մարտական դիրքում` զենքի հետ անզգույշ վարվելու հետևանքով: Նա նախ տեղափոխվել է Ագարակի հիվանդանոց, ապա առողջական վիճակի կտրուկ վատացման պատճառով` ՊՆ Կենտրոնական զինվորական հոսպիտալ: ՊՆ քննչական ծառայության ավագ սպա Մերի Սարգսյանը PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին տեղեկացրեց, որ փաստի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 373-րդ հոդվածի 2-րդ մասով (զենքի, ռազմամթերքի և շրջապատի համար առավել վտանգ ներկայացնող առարկաների, նյութերի հետ վարվելու կանոնները խախտելը):

23 Март 2013 - 11:17 AMT
Врачи оценивают состояние получившего накануне огнестрельное ранение военнослужащего дислоцированной в городе Агарак Сюникской области Армении Саргиса Карапетяна, 1985 г.р. как стабильно тяжелое. Об этом корреспонденту PanARMENIAN.Net сообщил пресс-секретарь Министерства обороны Армении Арцрун Ованнисян.
Замкомандира взвода, сержант Саргис Карапетян был ранен в голову на боевых позициях в результате неосторожного обращения с оружием. Он был переведен в больницу города Агарак, затем, в связи с резким ухудшением, в Центральный военный госпиталь МО.
Как сообщила корреспонденту PanARMENIAN.Net старший офицер следственной службы Минобороны Мери Саркисян, по факту возбуждено уголовное дело по части 2 статьи 373 УК РА (Нарушение правил обращения с оружием, боеприпасами и представляющими повышенную опасность для окружающих предметами, материалами и веществами).