Հայ-ադրբեջանական սահմանի որոշ հատվածներում հակառակորդը զինտեխնիկա և հատուկ ստորաբաժանումներ է կուտակում: Այս մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին հայտնեց ՀՀ ՊՆ մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
«Մարտի 25-26-ի փոխհրաձգության մասին կեղծ հայտարարություններից հետո ադրբեջանական կողմը կտրուկ ակտիվացել է և ներկայումս սահմանի որոշ հատվածներում ադրբեջանական զինտեխնիկայի և հատուկ ստորաբաժանումների կուտակում է նկատվում»,-ասաց նա և հավելեց, որՊաշտպանության նախարարությունը հետևում է սահմանագծում հակառակորդի կողմից նկատվող շարժին ու պատրաստ է համապատասխան քայլեր ձեռնարկել` հնարավոր գործողությունները չեզոքացնելու համար:

Азербайджан подтянул военную технику и группу специального подразделения к некоторым участкам армяно-азербайджанской границы. Об этом корреспонденту PanARMENIAN.Net сообщил пресс-секретарь МО Арцрун Ованнисян.
"После ложных заявлений о перестрелке, сделанных 25-26 марта, азербайджанская сторона резко активизировалась, и в настоящий момент на некоторых участках армяно-азербайджанской границы замечено накопление военной техники и групп специального подразделения", – сказал он и добавил:
"Министерство обороны наблюдает за любым движением на границе и готово в случае необходимости принять надлежащие меры для нейтрализации возможных провокаций".