«Դորիանս» խմբի մենեջմենթի բաժինն այսօր հանդես է եկել հետևյալ հայտարարությամբ. «Ապրիլի 11-ին հայտարարված Դորիանս-ի համերգը Մոսկվայում չի կայանա կազմակերպչի մեղքով, որը չի ապահովել անհրաժեշտ պայմանները խմբի ելույթի համար: Համերգից մեկ շաբաթ առաջ կազմակերպիչը հայտնել է այն չեղյալ հայտարարելու մասին, ինչը ոչ պրոֆեսիոնալ վերաբերմունքի ակնհայտ դրսևորում է: Դորիանս-ն իր անունից ներողություն է խնդրում Մոսկվայի իր երկրպագուներից, որոնք ակնկալում էին հանդիպել սիրելի խմբին»:
«Եվրատեսլի 2013»-ում Հայաստանը կներկայացնի «Դորիանս» ռոք խումբը՝ մեներգիչ Գոռ Սուջյան: Խումբը կկատարի «Lonely Planet» երգը, երի երաժշտության հեղինակն է Թոնի Այոմին Black Sabbath խմբից:

5 Апрель 2013 - 10:51 AMT
Анонсированный на 11 апреля концерт армянской рок-группы Dorians в Москве не состоится по вине организатора, не обеспечившего необходимые условия для выступления группы, заявила администрация группы Dorians. “За неделю до даты концерта организатор сообщил о его отмене, что является очевидным примером непрофессионального отношения к делу. Dorians от своего имени приносит извинения своим поклонникам в Москве, рассчитывавшим на встречу с любимой группой”, – говорится в сообщении адмиинстрации.
Солист рок-группы Dorians Гор Суджян представит Армению на конкурсе Евроидение-2013. Он исполнит песню «Lonely Planet», автором музыки которой является Тони Айоми из группы Black Sabbath.