Նախագահ Սերժ Սարգսյանը շնորհավորել է Մայրության և գեղեցկության տոնը: Նախագահի ուղերձում, մասնավորապես, ասվում է. «Սիրելի կանայք,
Ջերմորեն շնորհավորում եմ ձեզ Մայրության և գեղեցկության տոնի կապակցությամբ: Գարնանային այս գեղեցիկ տոնը հրաշալի առիթ է մեկ անգամ ևս բարձրաձայնելու մեր զգացմունքները մեր մայրերին, կանանց, տատիկներին, քույրերին ու դուստրերին. մի բան, որ առօրյա հոգսերով ու խնդիրներով տարված` ամեն օր չէ, ցավոք, որ անում ենք: Այսօր և տարվա մնացած օրերին մենք կարող ենք մեր ջերմությամբ, մեր հոգատարությամբ ու մեր աշխատանքով նրանց ու բոլորի համար կյանքը դարձնել շատ ավելի գունեղ ու շատ ավելի երջանիկ:
Հայաստանի իշխանությունները փոխում են իրականացվող քաղաքականության առաջնահերթությունները` այսուհետ հատուկ հոգածության առարկա դարձնելով մայրական առողջության և առողջ սերնդի դաստիարակության խնդիրները: Մեր երկրում ձևավորելու ենք այնպիսի միջավայր, որտեղ մայրությունն ու մանկությունը գտնվում են հասարակության և պետության ամուր պաշտպանության ու հովանավորության ներքո: Իսկ բազմազավակ ընտանիքները դիտարկվելու են որպես մեր հասարակության կարևորագույն օղակ:
Սիրելի կանայք,
Կրկին շնորհավորելով ձեզ Մայրության և գեղեցկության տոնի առթիվ` մաղթում եմ երջանկություն, ընտանեկան ջերմություն և աշխատանքային հաջողություններ»:

Президент Армении Серж Саргсян направил поздравительное послание в связи с праздником Материнства и красоты.
В поздравлении говорится:
«Дорогие женщины, сердечно поздравляю вас с этим восхитительным праздником Материнства и красоты. Желаю всем вам безграничного счастья и любви.Этот весенний праздник является чудесным поводом еще раз сказать нашим матерям, женам, бабушкам, сестрам и дочерям о наших чувствах, – то, что мы в силу ежедневных забот и проблем делаем, к сожалению, не каждый день.И сегодня, и каждый день мы можем своей теплотой, своей заботой и своим трудом сделать жизнь для них всех намного разнообразнее, намного счастливее.
Власти Армении меняют первостепенные задачи осуществляемой политики и впредь будут придавать особое внимание материнскому здоровью и вопросам воспитания будущего поколения. В нашей стране мы сформируем такую среду, где материнство и детство будут находится под защитой государства. А многодетные семьи будут рассматриваться как важнейшее звено нашего общества».