Վաղը կես ժամով կփակվի Աթենքի փողոցից Մարզահամերգային համալիր տանող հատվածը: Այս մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին հայտնեցին ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի և լրատվության վարչությունից: Մինչ այդ՝ քաղաքապետարանից հայտնեցին, որ փակվող փողոցների մասին տեղեկատվությունը պետք է տրամադրի Ճանապարհային ոստիկանությունը: ՃՈ աշխատակիցն էլ հայտնեց, որ իրենք փակում են փողոցները, երբ քաղաքապետարանից ստանում են գրություն, հետևաբար, պետք է դիմել քաղաքապետարան:
«Մենք դեռ գրություն չենք ստացել, վաղը ժամը 10-ին զանգենք, մենք էլ չգիտենք, որ փողոցներն ենք փակելու»,-ասաց նա: Միայն հաջողվեց պարզել, որ կես ժամով կփակվի Աթենքի փողոցից Մարզահամերգային համալիր տանող հատվածը:
Հավելենք, որ վաղը Մարզահամերգային համալիրում տեղի կունենա ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի երդմնակալության արարողությունը:

8 Апрель 2013 - 16:33 AMT
Завтра, 9-го апреля, на полчаса закроется отрезок дороги, ведущей от улицы Афин к Спортивно-концертному комплексу им. К.Демирчяна, где состоится церемония инаугурации переизбранного президента Армении Сержа Саргсяна. Об этом корреспонденту PanARMENIAN.Net сообщили в пресс-службе Полиции РА. Ранее в мэрии Еревана заявили, что информацию об улицах, которые планируется закрыть, должна предоставить Дорожная полиция. В Дорожной же полиции заявили, что закрывают улицы в том случае, когда получают соответствующее указание из мэрии Еревана, следовательно, надо обращаться в мэрию.
“Мы пока не получали никакой информации из мэрии, позвоните завтра в 10 утра, мы тоже не знаем, какие именно улицы будем закрывать”. Удалось лишь выяснить, что на полчаса будет закрыт отрезок дороги, ведущей от улицы Афин к СКК.
Стоит отметить, что в субботу, 6-го апреля, во время репетиции церемонии инаугурации были закрыты многие центральные улицы, центр Ереван буквально парализовало из-за километровых пробок.