13 Ապրիլ 2013 - 08:22 AMT
Այս գարնան գլխավոր պրեմիերաներից «Անուշ» օպերայի տոմսերն արդեն վաճառքում են: Այս մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին տեղեկացրեցին Գաբրիել Սունդուկյանի անվան ազգային ակադեմիական թատրոնի տոմսարկղից, որի բեմին էլ ապրիլի 26-ին և 27-ին տեղի կունենա «Անուշ»-ի երևանյան պրեմիերան:
«Տոմսերն արժեն 2.000-ից 10.000 դրամ: 2.000 դրամ արժեցող տոմսերը դեռ չեն սպառվել», – ասաց տոմսարկցի աշխատակիցը:
«Անուշ»-ը հայ-ֆրանսիական համատեղ նախագիծ է`միաժամանակ ֆինանասավորման և ստեղծագործական աշխատանքի առումով: Նախագծին մասնակցում են ՀՀ և Ֆրանսիայի մշակույթի նախարարությունները, նույն երկրների 2 լավագույն թատրոնները: Թումանյանի պոեմի ու Տիգրանյանի օպերայի նոր բեմականացման բեմադրիչը Սերժ Ավեդիքյանն է:

В продажу поступили билеты одной из главных премьер этого весеннего сезона – оперы «Ануш». Об этом PanARMENIAN.Net сообщили в кассе национального академического театра им Габриела Сундукяна, на сцене которого 26 и 27 апреля пройдет ереванская премьера.
«Билеты стоят от 2000 до 10 000 драмов. Билеты, стоимостью в 2000 драмов еще не закончились», – сказал работник кассы.
Премьера оперы «Ануш» – совместный армяно-французский проект в плане финансирования и создания. В проекте участвуют Министерства культуры Армении и Франции. Автором новой постановки оперы Тиграняна по поэме Туманяна является Серж Аветикян.