Այսօր` ժամը 18:00-ին «Նոր գիրք» գրախանութի հարևանությամբ (Բաղրամյան 3, Գրողների միություն) կհիմնվի Պոեզիայի պուրակ:
Միջոցառումն իրականանում է Պոեզիայի միջազգային 1-ին փառատոնի շրջանակում: Պուրակի բացմանը ներկա կգտնվեն փառատոնի հայ և օտարերկրյա մասնակիցները: Ավելի վաղ Գրողների միության նախագահ Լևոն Անանյանն ասել էր, որ մինչև ապրիլի 21-ը 30 երկրիներից Երևան ժամանած հյուրերը պուրակում կտնկեն մեկական ծառ:
Նա նաև տեղեկացրել էր, որ պուրակում կանցկացվեն տարբեր միջոցառումներ, կներկայացվեն գրողների գրքերը: Նշենք նաև, որ այս օրերին Երևանում անցկացվում է Պոեզիայի առաջին միջազգային փառատոնը: Մասնակցում են հյուրեր աշխարհի տարբեր երկրներից: Փառատոնի մասնակիցներին նախօրեին ընդունել էր Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը:

17 Апрель 2013 - 08:35 AMT
17 апреля в 18:00 рядом с книжным магазином «Новая книга» (Баграмяна 3, Дом писателей) откроется «Сквер поэзии». Мероприятие пройдет в рамках первого Международного фестиваля поэзии. На открытии «Сквера поэзии» будут присутствовать гости из-за рубежа.
Как ранее сообщал президент Дома писателей Левон Ананян, до 21 апреля прибывшие из 30 стран мира гости посадят в Сквере по одному дереву. Он также сообщал, что в ходе мероприятия пройдут всевозможные литературные мероприятия, будут представлены книги авторов.
Надо отметить, что в эти же дни в армянской столице проходит Международный фестиваль поэзии, участников которого накануне принял Католикос всех армян.