31 January 2003 - 14:32 AMT
ՌՈԲԵՐՏ ՔՈՉԱՐՅԱՆԻՆ ԿՀԱՆՁՆՎԻ ԱԿԱԴԵՄԻԿՈՍ ՖԵԴՈՐՈՎԻ ԱՆՎԱՆ ՄՐՑԱՆԱԿ ԵՎ «ԼՈՒՍԱՎՈՐՈՒԹՅԱՆ ՆԱԽԱՆՁԱԽՆԴՐԻ» ՄԵԴԱԼԸ
Փետրվարի 5-ին Երեւանում կկայանա Հայաստանի նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանին ` «Միջազգային գործունեության» անվանակարգում Սվյատոսլավ Ֆյոդորովի անվան առաջին մրցանակի եւ «Լուսավորության նախանձախնդրի` Ա.Ս. Պուշկինի ծննդյան 200-ամյակի հիշատակին նվիրված» մեդալի հանձնման արարողությունը: Այդ մրցանակներին Հայաստանի ղեկավարն արժանացել է Հայաստանի եւ Ռուսաստանի միջեւ բարեկամության եւ փոխշահավետ համագործունեության ամրապնդման գործում մեծ ներդրման, տնտեսական, գիտա-տեխնիկական եւ պատմա-մշակութային կապերի զարգացման համար: Մրցանակների հիմնադիրներն են` Ռուսաստանի աշխատավորների ինքնակառավարման կուսակցությունը, Սվյատոսլավ Ֆյոդորովի անվան առաջավոր բժշկական տեխնալոգիաների զարգացման օժանդակության հիմնադրամը եւ Կառավարման, բժշկագիտության եւ իրավունքների ակադեմիան:

31 January 2003 - 14:32 AMT
РОБЕРТУ КОЧАРЯНУ БУДЕТ ВРУЧЕНА ПРЕМИЯ ИМЕНИ АКАДЕМИКА ФЕДОРОВА И МЕДАЛЬ РОССИИ «РЕВНИТЕЛЮ ПРОСВЕЩЕНИЯ»
5 февраля в Ереване состоится вручение президенту Республики Армения Роберту Кочаряну первой премии имени Святослава Федорова в номинации «Международная деятельность» и медали «Ревнителю просвещения. В память 200-летия со дня рождения А.С.Пушкина». Этих наград руководитель Армении удостоен за большой вклад в укрепление дружбы и взаимовыгодного сотрудничества, развитие хозяйственных, научно-технических и культурно-исторических связей между Арменией и Россией. Учредители премии – Российская партия самоуправления трудящихся, Фонд содействия развитию передовых медицинских технологий имени Святослава Федорова и Академия управления, медицины и права.