30 Ապրիլ 2013 - 15:46 AMT
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է աշխատանքային այցով Հայաստան ժամանած Իրանի Իսլամական Հանրապետության գլխավոր դատախազ Ղոլամհոսեյն Մոհսեն Էժեիին:
Ողջունելով Իրանի գլխավոր դատախազին մեր երկրում՝ Հանրապետության նախագահը հույս է հայտնել, որ հայ-իրանական հարաբերություններին նոր որակ կհաղորդի Իրանի գլխավոր դատախազի այցի ընթացքում երկու երկրների գլխավոր դատախազությունների միջև այսօր ստորագրված հուշագիրը՝ խթանելով դատաիրավական ոլորտում երկու պետությունների արդյունավետ համագործակցությունն ու գործնական հարաբերությունները:
Հանրապետության նախագահը նշել է, որ երկու երկրների բարձրաստիճան պաշտոնատար անձանց փոխայցելությունները վկայում են երկկողմ հարաբերություններն էլ ավելի ամրապնդելու Հայաստանի և Իրանի իշխանությունների վճռականության մասին և ընդգծել, որ Հայաստանը կարևորում է բարեկամ Իրանի հետ համագործակցության հետագա խորացումը ոչ միայն քաղաքական, տնտեսական, մշակութային ոլորտներում, այլ նաև դատաիրավական ոլորտում:

Президент Армении Серж Саргсян принял прибывшего с рабочим визитом в Армению Генерального прокурора Исламской Республики Иран Голамхосейна Мохсена Эжеи.
Приветствуя Генерального прокурора Ирана, Серж Саргсян выразил надежду, что армяно-иранским отношениям придаст новое качество меморандум, подписанный сегодня между генеральными прокуратурами двух стран, стимулируя результативное сотрудничество и практические отношения двух государств в судебно-правовой сфере.
Президент Армении отметил, что взаимные визиты высокопоставленных должностных лиц двух стран свидетельствуют о решительности властей Армении и Ирана в деле укрепления двусторонних отношений и подчеркнул, что Армения придает важное значение дальнейшему углублению сотрудничества с дружественным Ираном не только в политической, экономической, культурной областях, но и в судебно-правовой сфере.