ՀՀ ոստիկանությունը հրապարակել է Երևան քաղաքի ընտրողների վերջնական ցուցակը, հայտնում են ոստիկանության լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:Ընտրողների վերջնական թիվը 816475 է, որից շուրջ 3000-ը Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացիություն չունեցող և ընտրելու իրավունք ունեցող անձինք են:
ՀՀ քաղաքացիություն չունեցող անձինք ՀՀ Նախագահի ընտրությունների ժամանակ ընտրելու իրավունք չեն ունեցել:
ՀՀ Նախագահի 2013 թվականի փետրվարի 18-ի ընտրությունների ժամանակ Երևան քաղաքի ընտրողների թիվը կազմել է 813502, որից 810.925 ընտրող ընդգրկված են եղել հիմնական ցուցակում, 2577 ընտրող` լրացուցիչ ցուցակներում:
Այսպիսով, Երևան քաղաքի ՀՀ քաղաքացի հանդիսացող ընտրողների թիվը ՀՀ Նախագահի ընտրություններից հետո չի աճել, իսկ 26.03.2013 թ. հրապարակված Երևան քաղաքի ընտրողների թվի համեմատ (817814) ընտրողների վերջնական թիվը նվազել է 1339-ով:

3 Май 2013 - 11:14 AMT
Полиция Армении опубликовала окончательный список избирателей в Ереване. Согласно списку, право голоса имеют 816 475 человек, 3000 из которых не являются гражданами Армении, но имеют право голоса на намеченных на 5 мая выборах Совета старейшин.
При этом эти не граждане Армении не имели права голоса на состоявшихся 18 февраля президентских выборах.
Во время президентских выборов число избирателей в Ереване составило 813 502 человека, 810925 из которых были включены в основной список, 2577 – в дополнительный.
Таким образом, за прошедший после президентских выборов период число избирателей не увеличилось, а в сравнении с опубликованным 26 марта 2013 года списком (817 814) уменьшилось на 1339 человек.