Ադրբեջանի ՊՆ մամուլի ծառայության ղեկավար Էլդար Սաբիրօղլուն երեկ ասուլիսի ժամանակ հերթական անգամ փայլել է իր երևակայությամբ: Անդրադառնալով մոտ մեկ ամիս ադրբեջանական լրատվամիջոցների այն հրապարակումներին, թե Ղազախի շրջանում ականի վրա Ադրբեջանի քաղաքացի է պայթել` նա հայտարարել է, որ մարդը վիրավոր է եղել, իսկ հայերը կտտանքներով սպանել են:
PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում Պաշտպանության նախարարի մամուլի քարտուղար Արծրուն Հովհաննիսյանը նկատեց.«Ոչ մի սթափ հարցադրման չդիմացող տարրական կեղծիք է»:
Պարզ տրամաբանություն` եթե մարդը կտտանքներով է մեռնում, ուրեմն առնվազն գերի պիտի լինի, իսկ այդ մասին խոսք էլ չի եղել: Ականի վրա պայթած մարդու ողջ մնալու հավանականությունն էլ կասկածելի է: Բացի այդ` ինչու են կտտանքների մասին միայն հիմա հայտարարում` ուշացած չէ՞: Եվ, առհասարակ, կտտանքների սովորաբար դիմում են հենց ադրբեջանցիները:

Пресс-секретарь министерства обороны Азербайджана Эльдар Сабироглу на вчерашней пресс-конференции вновь отличился буйной фантазией. Касаясь появившейся в азербайджанской прессе публикации относительно того, что в районе Казаха на мине подорвался гражданин Азербайджана, он заявил, что этот человек был лишь ранен, а армяне позже пытали его и убил.
В беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net пресс-секретарь Министерства обороны Армении Арцрун Ованнисян заметил: «Откровенная ложь, не поддающаяся никакому разумному объяснению».
Если подходить к этому вопросу логически, то человек, как минимум, должен попасть в плен, чтобы подвергнуться пыткам, а об этом не было и речи. К тому же, вероятность того, что человек остался жив после подрыва на мине, очень мала. И потом, почему “о пытках” начали говорить только сейчас. Стоит также отметить, что пытки – это вообще-то обычная имено для азербайджанцев практика.