5 Մայիս 2013 - 08:17 AMT
Երևանի գործող քաղաքապետ, քաղաքապետի ՀՀԿ թեկնածու Տարոն Մարգարյանը 1/17 տեղամասում քվեարկել է հանուն ավելի լավ Երևանի և վստահ է, որ հաղթելու են:
Քաղաքապետի թեկնածուն լրագրողների հետ զրույցում նկատեց, որ բոլոր ուժերը մասնակցում են հաղթանակի նպատակով, սակայն որոշիչ է լինելու ընտրողի ձայնը և այսօր երեկոյան կամ վաղը պարզ կլինի, թե ում է վստահում երևանցին:
«Մենք նոր չէ, որ ծանոթանում ենք Երևանի խնդիրներին: 8 տարի է աշխատում եմ Երևանի տեղական ինքնակառավարման մարմիններում: Մենք անցկացրեցինք լավ քարոզարշավ և հաշվետու եղանք երևանցիներին նախորդ շրջանի մեր գործունեության համար, ինչպես նաև ներկայացրեցինք մեր ծրագրերը Երևանի հետագա զարգացման համար»,-ասաց Տարոն Մարգարյանը:
ՀՀԿ թեկնածուն վստահ է, որ երևանցին առաջիկա 4 տարիների ընթացքում ունենալու է այն Երևանը, որի մասին երազում է:
Տարոն Մարգարյանը բացառեց ընտրակաշառք բաժանելու հավանականությունը` նշելով, որ նման բան չի կարող լինել:

5 Май 2013 - 08:46 AMT
Действующий мэр Еревана Тарон Маргарян проголосовал на выборах Совета старейшин Еревана «за лучший Ереван» и уверен, что на выборах победит представляемая им правящая Республиканской партия Армении.
В беседе с журналистами Тарон Маргарян отметил, что все силы участвуют в выборах с целью победить, но решающим будет голос избирателей, и сегодня вечером или завтра станет ясно, кому доверяют ереванцы.
“Мы давно знакомы с проблемами Еревана. Я 8 лет работаю в органах местного самоуправления. Мы провели хорошую предвыборную кампанию и отчитались перед ереванцами за нашу работу за прошлые годы, а также представили наши программы по развитию Еревана”, – сказал он, выразив уверенность, что у ереванцев в ближайшие 4 года будет такой Ереван, о котором они мечтали.
Действующий мэр исключил вероятность раздачи избирательных взяток, заявив, что подобного не может быть.