5 Մայիս 2013 - 16:02 AMT
Երևանի ավագանու ընտրություններն ավարտվեցին: Ժամը 20:00-ին փակվել են բոլոր 13 ընտրատարածքների 464 ընտրական տեղամասերը: Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի հրապարակած վերջին տվյալներով` ժամը 17:00-ի դրությամբ ավագանու ընտրությանը մասնակցել է ընտրողների 44,95 տոկոսը կամ 366 982 մարդ։ Ոստիկանության հրապարակած տվյալներով Երևանում ապրում է ընտրելու իրավունք ունեցող 816 475 մարդ:
Քաղաքային իշխանության համար պայքարեցին վեց կուսակցություն և կուսակցությունների մեկ դաշինք` Հայաստանի Հանրապետական, «Բարգավաճ Հայաստան», «Հայ ազգային կոնգրես, «Օրինաց երկիր», Հայ Յեղափոխական Դաշնակցության, «Առաքելություն» կուսակցությունները և «Բարև Երևան» կուսակցությունների դաշինքը: Ընտրություններին դիտորդական առաքելություն իրականացրեցին 26 տեղական և 1 միջազգային կառույցներ:

В Ереване завершились выборы в Совет старейшин. В 20:00 закрылись 464 избирательных участка. Согласно данным ЦИК Армении, по состоянию на 17:00 на выборах проголосовало 366 982 или 44,95% избирателей. По данным полиции РА, право голоса имели 816 475 избирателей.
На место в Совете старейшин претендовали шесть политических партий и один партийный блок: правящая Республиканская партия Армении, партии «Процветающая Армения», «Армянский национальный конгресс», «Оринац Еркир», АРФ «Дашнакцутюн», партия «Миссия» и партийный блок «Здравствуй, Ереван»