Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը հայտնում է Երևանի ավագանու ընտրությունների քվեարկության առաջին նախնական արդյունքները: Մշակվել են մեկ տեղամասի արդյունքները:
Ըստ ԿԸՀ հրապարակած տվյալների՝«Առաքելություն» կուսակցույունը ստացել է 6 ձայն կամ 1.13%, «Բարգավաճ Հայաստանը»՝ 52 ձայն կամ 9.81%-ը, «Բարև, Երևան» կուսակցությունների դաշինքը՝ 56 ձայն կամ 10.57%-ը, «Հայ Ազգային Կոնգրեսը»՝ 19 ձայն կամ 3.58%-ը, Հայաստանի Հանրապետական կուսակցությունը՝ 342 ձայն կամ 64.53%-ը, «Օրանց Երկիրը»՝ 27 ձայն կամ 5.09%-ը: Երևանի ավագանու ընտրություններին ԿԸՀ հրապարակած տվյալներով ժամը 20:00-ի դրությամբ մասնակցել է 437 021 ընտրող կամ ընտրողների 53,53 տոկոսը: Ոստիկանության հայտնած տվյալներով ընտրողների ընդհանուր թիվը 816 475 է:

ЦИК Армении опубликовал первые предварительные результаты выборов в Совет старейшин Еревана. Пока обработаны данные с одного избирательного участка.
Согласно результатам данным ЦИК, партия «Миссия» набрала 6 голосов или 1.13% голосов, «Процветающая Армения» – 52 голоса или 9.81%, блок «Здравствуй, Ереван» – 56 голосов или 10.57%, «Армянский национальный конгресс» – 19 голосов или 3.58%, Республиканская партия Армении – 342 голосов или 64.53%, «Оринац Еркир» – 27 голосов или 5.09%.
По данным ЦИК РА, в выборах принял участие 437 021 или 53.53% избирателей. По данным Полиции, права голоса имеют 816 475 ереванцев.