«Հայ ազգային կոնգրես» կուսակցությունը բողոքարկել է ընտրությունների արդյունքները: Ընտրատեղամասային հանձնաժողովներ են ուղարկվել վերահաշվարկի դիմումները: Այս մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին հայտնեց ՀԱԿ-ի իրավաբան Արմեն Խաչատրյանը: Իրավաբանը տեղեկացրեց, որ առաջիկայում ՀԱԿ-ը այս մասին հայտարարություն կտարածի, որտեղ նշված կլինեն բոլոր մանրամասները:
Հիշեցնենք, որ երեկ կայացած Երևանի ավագանու ընտրություններում ՀԱԿ-ը ստացել է ձայների 4,39 տոկոսը, ինչը նշանակում է, որ ավագանիում անդամներ չի ունենա:
Երևանի ավագանու անդամ ունենալու համար կուսակցությունները պետք է հաղթահարեին 6 տոկոսի շեմը: ԿԸՀ տվյալներով՝ այդ շեմը հաղթահարել են 2 կուսակցություններ՝ ՀՀԿ-ն և ԲՀԿ-ն և մեկ կուսակցությունների դաշինք՝ «Բարև, Երևան»-ը:

Партия «Армянский национальный конгресс» опротестовала итоги выборов в Совет старейшин Еревана. В комиссии избирательных участков отправлены заявления о пересчете. Об этом корреспонденту PanARMENIAN.Net сообщил юрист АНК Армен Хачатрян. По его словам, в скором времени АНК выступит с заявлением, где будут отмечены все подробности.
На состоявшихся накануне выборах в Совет старейшин Еревана АНК набрал 4,39% голосов, что означает, что представители партии не войдут в Совет. Для этого АНК необходимо было преодолеть 6%-ый барьер. По данным ЦИК, это барьер преодолели правящая Республиканская партия Армении, партия “Процветающая Армения” и партийный блок “Здравствуй, Ереван”.