11 Մայիս 2013 - 13:50 AMT
«Բարև Երևան»-ը խնդրել է հետաձգել ավագանու ընտրություններն անվավեր ճանաչելու մասին դիմումի քննարկումը
Այսօր «Բարև Երևան» կուսակցությունների դաշինքի լիազոր ներկայացուցիչ Լուսինե Պետրոսյանը հրավիրվել էր ԿԸՀ՝ ժամը 18:00-ին գումարվող նիստին, որտեղ ի թիվս այլ հարցերի նախատեսվում էր «Բարև Երևան» դաշինքի երեկ ներկայացրած 2013թ. մայիսի 5-ի Երևանի ավագանու ընտրություններն անվավեր ճանաչելու մասին դիմումի քննարկում:
Լուսինե Պետրոսյանը գրավոր խնդրել է դիմումի քննարկումը կազմակերպել վաղը, 15:00-ից հետո, քանի որ շուրջ 1500 էջ նյութ է համակարգվում և ֆիզիկապես այդ աշխատանքը ավելի վաղ ավարտել հնարավոր չէ: Համակարգված խախտումները ըստ յուրաքանչյուր ընտրատարածքի բոլոր տեղամասերի վաղը մինչև օրվա երկրորդ կեսը կներկայացվի ԿԸՀ և կտարածվի լրատվամիջոցներին, որից հետո ԿԸՀ նիստին ներկայացվեն խախտումների վերաբերյալ փաստական աղբյուրները: Այս մասին հայտնում են «Բարև Երևան» կուսակցությունների դաշինքի մամուլի ծառայությունից:
Նշենք, որ «Բարև Երևան» կուսակցությունների դաշինքից Երևանի ավագանու թեկնածու Դանիել Իոաննիսյանի դիմումը 2013թ. մայիսի 5-ի ընտրությունը անվավեր ճանաչելու մասին կքննարկվի այսօր՝ 18:00-ին գումարվող նիստում:

11 Май 2013 - 14:15 AMT
«Здравствуй, Ереван» попросил ЦИК рассмотреть заявление о признании недействительными итогов выборов завтра
Сегодня полномочного представителя партийного блока «Здравствуй, Ереван» Лусине Петросян пригласили в ЦИК для участия в заседании, в ходе которого, среди других вопросов, планировалось обсуждение представленного блоком заявления о признании недействительными результатов выборов в Совет старейшин Еревана, прошедших 5-го мая 2013 года.
Лусине Петросян в письменном заявлении попросила провести обсуждение заявления завтра, так как все еще подготавливается 1500-страничный документ, и физически эту работу завершить раньше невозможно.
Накануне партийный блок “Здравствуй, Ереван” обратился в Центральную избирательную комиссию Армении с требованием признать недействительными итоги выборов в Совет старейшин Еревана. Требование представителю ЦИК Тиграну Мукучяну передала представитель блока в ЦИК Лусине Петросян. “С учетом массовых нарушений административного и уголовного характера и их влияния на итоги выборов, мы требуем признать недействительными результаты прошедших 5-го мая 2013 года выборов в Совет старейшин Еревана”, – говорится в заявлении блока.
Согласно результатам выборов, в Совет старейшин Еревана прошли правящая Республиканская партия Армении, партия “Процветающая Армения” и партийный блок “Здравствуй, Ереван”.