Կառավարության շենքի դիմաց մի խումբ ակտիվիստներ բողոքի ակցիա են անում: Նրանց նաև պատգամավորներ են միացել: «Մենք մեր Ատոմակայանի հոսանքն ենք ուզում»,«ՀՀԿ+ ՀայՌուսգազարդ=գենոցիդ» գրություններով պաստառներ են ակտիվիստները բերել իրենց հետ:
Ակցիայի կազմակերպիչներից մեկը՝ Մերի Խաչատրյանը փոխանցեց իրենց պահանջ-հայտարարությունը, որտեղ ասվում էր, որ եթե թանկանա գազը, Հայաստանում կվերանա միջին խավը: Ակտիվիստները կոչ արեցին ձեռնպահ չմնալ, միանալ և արատահայտել սեփական դիրքորոշումը:
Հայատարարությունից հետո մեկնարկեց ստորագրահավաքը, որպեսզի քաղաքացիների բողոքը գրավոր հանձնվի Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողով:
ՀՀ կառավարության աշխատակազմի Քաղաքացիների ընդունելության և դիմումների քննարկման վարչության պետ Ալեքսանդր Ղազարյանը բողոքի ակցիայի մասնակցիներին ասաց, որ քաղաքացիների ցանկությունը համընկնում է կառավարության դիրքորոշմանը և ամեն ինչ կարվի, որ գազի սակագինը չբարձրանա:
Հիշեցնենք, որ որ նախօրեին ՀայՌուսգազարդ ընկերությունը դիմել է Հանրային ծառայությունները կարգավորով հանձնաժողով և խնդրել է վերանայել գազի սակագինը:

Перед зданием правительства Армении проходит акция протеста против повышения цен на газ. Протестующие, к которым присоединились несколько депутатов, держат в руках транспаранты с надписями: «Мы хотим электроэнергию с нашей АЭС», «РПА+АрмРосгазпром=геноцид», «Поднимете цену на газ, мы не будем платить налоги».
Одна из организаторов акции Мери Хачатрян передала правительству требование, в котором, помимо прочего, отмечается, что если в Армении поднимается цена на газ, средний класс перестанет существовать. Участники акции призвали всех граждан страны не оставаться в стороне, присоединиться к протесту и выразить свою позицию.
После этого организаторы провели сбор подписей с тем, чтобы протест граждан в письменной форме был передан в Комиссию по урегулированию общественных услуг.
Начальник управления по приему граждан и рассмотрению заявлений правительства Армении Александр Казарян сообщил участникам акции протеста, что желание граждан совпадает с позицией правительства, и будет сделано все, чтобы цена на газ не была повышена.