16 Մայիս 2013 - 08:54 AMT
Հայաստանի ժողովրդական և «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունների միջև համգործակցություն չկա: Այսօր մամուլի ասուլիսի ժամանակ ՀԺԿ նախագահ Ստեփան Դեմիրճյանը հայտարարեց, որ համագործակցությունը պետք է կոնկրետ լինի, և ԲՀԿ-ի հետ համագործակցություն կա միայն Ազգային ժողովում:
«Ես ժամանակին հստակ արտահայտել եմ իմ տեսակետները, մենք պատրաստ ենք համգործակցել ԱԺ-ում, իսկ ավելի խորը համագործակցության մասին խոսք կարող է լինել, երբ այն դառնա ընդդիմություն. կլինեն, թե ոչ, իրենց հարցն է: Ժամանակին մենք նաև ասել ենք, որ չի կարելի ինչ-որ գործընթաց պայմանավորել իշխանության ներսում եղած հակասություններով»,- ասաց նա:
Ստեփան Դեմիրճյանը նկատեց, որ ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանի այն հայտարարության մեջ, թե ԲՀԿ-ն չի կարող ընդդիմություն լինել, որևէ նոր, սենսացիոն բան չկար և նոր բան կլիներ, եթե նա հայտարարեր, որ ընդդիմություն են:

16 Май 2013 - 13:56 AMT
Партия “Процветающая Армения” и Народная партия Армении не сотрудничают, заявил на пресс-конференции в Ереване председатель НПА Степан Демирчян. По его словам, двустороннее сотрудничество должно быть конкретным, а НПА сотрудничает с ППА только в парламенте.
“В свое время я четко изложил мою позицию, согласно которой мы готовы сотрудничать в парламенте, а речь о более углубленном сотрудничестве может идти тогда, когда “Процветающая Армения” станет оппозицией. Станет или нет, это уже их дел. В свое время мы также заявили, что нельзя какой-либо процесс обуславливать существующими внутри власти противоречиями”, – сказал он.
Степан Демирчян также отметил, что в заявлении лидера ППА Гагика Царукяна о том, что “Процветающая Армения” не может быть оппозицией, нет ничего нового и сенсационного, новым было бы то, если бы он заявил, что становиться оппозицией.