Գազի գնի բարձրացումը մեր աղքատ բնակչությանը ծայրահեղ վիճակի կհասցնի, ասում է «Ժառանգություն» կուսակցության փոխնախագահ, «Բարև Երևան» դաշինքի ղեկավար Արմեն Մարտիրոսյանը:
Այսօր մամուլիս ասուլիսի ժամանակ նա նկատեց, որ գազը մեկ տարուց ավելի թանկացել է, սակայն այդ մասին միայն ընտրություններից հետո հայտարարեցին: «Եթե դա անեին ցանկացած ընտրությունից առաջ, բնականաբար 10 000 դրամ ընտրակաշառքով ոչ ոք նրանց ձայն չէր տա: Իսկ սրանով իշխանությունները պարզապես խթանում են արտագաղթը»,- ասաց Արմեն Մարտիրոսյանը:
«Ժառանգության» փոխնախագահը շեշտեց, որ գազի գնի բարձրացման արդյունքում երկրում կստեղծվի խիստ լարված իրավիճակ:

17 Май 2013 - 12:09 AMT
В случае повышения цены на газ население Армении окажется в крайне тяжелом положении, заявил заместитель председателя партии «Наследие», лидер блока партий «Здравствуй, Ереван» Армен Мартиросян.
Во время состоявшейся сегодня в Ереване пресс-конференции он отметил, что газ подорожал еще год назад, но объявили об этом только после выборов. «Если бы перед любыми выборами объявили, то даже при помощи избирательных взяток не смогли получить столько голосов. А сейчас власти просто стимулируют процесс эмиграции из Армении», – сказал Армен Мартиросян.
Он также подчеркнул, что в результате повышения цены на газ в стране будет создана крайне напряженная ситуация.