20 Մայիս 2013 - 16:03 AMT
Այսօր ԱԳ նախարարի տեղակալ Աշոտ Հովակիմյանին իր հավատարմագրերի պատճենը հանձնեց ՀՀ-ում Կուբայի նորանշանակ դեսպան Էմիլիո Լոսադա Գարսիան (նստավայրը` Մոսկվա):
Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին երկու երկրների միջև հարաբերությունների զարգացման հեռանկարները, քաղաքական երկխոսության ակտիվացման ու իրավապայմանագրային դաշտի ընդլայնման հնարավորությունները, ինչպես նաև միջազգային կազմակերպությունների շրջանակներում համագործակցությանը վերաբերող հարցեր:
Փոխնախարար Հովակիմյանը զրուցակցին ներկայացրեց Լեռնային Ղարաբաղի հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորման ուղղությամբ Հայաստանի և միջազգային հանրության կողմից իրականացվող ջանքերը:

20 Май 2013 - 15:47 AMT
20 мая замминистра иностранных дел Армении Ашоту Овакимяну вручил копии верительных грамот новоназначенный посол Кубы в Армении Эмилио Лосада Гарсиа (резиденция в Москве).
Как сообщает пресс-служба МИД РА, в ходе встречи стороны обсудили перспективы развития двусторонних отношений, активизацию политического диалога и возможное расширение договорно-правового поля, а также вопросы сотрудничества в рамках международных организаций.
Ашот Овакимян представил кубинскому дипломату усилия Армении и международного сообщества по мирному урегулированию нагорно-карабахского конфликта.