Աշխարհահռչակ շանսոնյե Շառլ Ազնավուրը, որի 89 տարին լրացավ մայիսի 22-ին, համերգով է հանդես եկել բրազիլական Պորտու Ալեգրի քաղաքում: Ինչպես գրում է Correio do Povo-ն, Ազնավուրը կատարել է իր լավագույն հիթերը՝ La Bohême, Que C'est Triste Venise, La Mamma и She:
Le Canada Français թերթը գրում է, որ Շառլ Ազնավուրը նաև կլինի կանադական Քվեբեկ նահանգում օդապարիկների Saint-Jean-sur-Richelieu միջազգային փառատոնի պատվավոր հյուրը: Օգոստոսի 17-ին Ազնավուրը հանդես կգա բացօթյան համերգով: Ազնավուրի փառքի ճամփան 35 տարի առաջ սկսվել է հենց Մոնրեալում:

23 Май 2013 - 09:42 AMT
Всемирно известный французский певец Шарль Азнавур, которому 22 мая исполнилось 89 лет, дал концерт в бразильском городе Порту-Алегри, в концертном зале «Араужу Вианна». Как пишет Correio do Povo, Азнавур исполнил лучшие хиты: La Bohême, Que C'est Triste Venise, La Mamma и She.
В свою очередь газета Le Canada Français сообщает, что почетным участником международного фестиваля воздушных шаров Saint-Jean-sur-Richelieu в канадской провинции Квебек также будет Шарль Азнавур. 17 августа он даст концерт на открытом воздухе.