ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանն ընդունել է Հայաստանում Շվեյցարիայի դեսպան Կոնստանտին Օբոլենսկուն՝ առաքելության ավարտի կապակցությամբ։ Այս մասին PanARMENIAN.Net-ին տեղեկացնում է ԱԳՆ մամուլի, տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը:
Նախարար Նալբադյանը բարձր է գնահատել Հայաստանի և Շվեյցարիայի միջև հաստատված բարձր մակարդակի փոխհարաբերությունները, ընդգծելով, որ դեսպան Օբոլենսկին իր ուրույն ներդրումն ունի վերջին տարիներին երկկողմ հարաբերությունների ամրապնդման գործում։
Շնորհակալություն հայտնելով իր առաքելության ընթացքում ցուցաբերած աջակցության և իր աշխատանքի գնահատականի համար՝ դեսպան Օբոլենսկին նշել է, որ միշտ ջերմությամբ է հիշելու Հայաստանում անցկացրած տարիները։
Նախարար Նալբանդյանն ու դեսպան Օբոլենսկին մտքեր են փոխանակել հայ-շվեյցարական հարաբերությունների հետագա զարգացմանն առնչվող հարցերի շուրջ։
Հաջողություն մաղթելով Կոնստանտին Օբոլենսկուն իր հետագա դիվանագիտական աշխատանքում՝ նախարար Նալբանդյանը, ի գնահատումն հայ-շվեյցարական հարաբերությունների ամրապնդման և ընդլայնման գործում ունեցած ներդրման, դեսպանին հանձնեց ԱԳՆ հուշամեդալ։

Министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян принял посла Швейцарии Константина Оболенского в связи с завершением его дипломатической миссии в нашей стране.
Эдвард Налбандян высоко оценил взаимоотношения, установленные между Арменией и Швейцарией, подчеркнув, что посол Оболенский имеет особый вклад в деле укрепления двусторонних отношений.
Поблагодарив за оказанную поддержку в течение своей миссии, а также за оценку его работы, посол Оболенский отметил, что всегда с радостью будет вспоминать проведенные в Армении годы.
Налбандян и Оболенский коснулись вопросов дальнейшего развития армяно-швейцарских отношений, сообщает пресс-служба МИД РА.
Пожелав удачи Константину Оболенскому в дальнейшей дипломатической работе, министр, высоко оценив его вклад в укреплении и расширении армяно-швейцарских отношений, вручил послу медаль МИД РА.