29 Մայիս 2013 - 10:54 AMT
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի հրավերով մայիսի 29-ի երեկոյան քառօրյա պաշտոնական այցով Հայաստան կժամանի Քուվեյթի Պետության Ազգային ժողովի նախագահ Ալի Ֆահդ Ալ-Ռաշիդի գլխավորած պատվիրակությունը:
Այցի ընթացքում նախատեսվում են հանդիպումներ ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանի, Ամենայն Հայոց կաթողիկոս Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդի, ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի, ՀՀ փոխվարչապետ Արմեն Գևորգյանի, ՀՀ ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանի, ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Քուվեյթ բարեկամության խմբի անդամների հետ: Պատվիրակությունը կհանդիպի նաև ԵՊՀ պրոֆեսորադասախոսական կազմի և ուսանողների հետ: Նախատեսված է նաև մշակութային ծրագիր:
Քուվեյթի Պետության Ազգային ժողովի նախագահի գլխավորած պատվիրակությունը կայցելի Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր և Հայոց ցեղասպանության թանգարան, հայտնում է ԱԺ մամլո ծառայությունը:

At the invitation of Armenian parliament speaker Hovik Abrahamyan, a delegation led by Kuwaiti National Assembly speaker Ali Al-Rashid will arrive in Armenia on a four-day visit.
Meetings with Armenian President Serzh Sargsyan, Catholicos of All Armenians Karekin II, Parliament Speaker Hovik Abrahamyan, Deputy Prime Minister Armen Gevorgyan, Foreign Minister Edward Nalbandian and members of Armenia-Kuwait friendship group are on the agenda.
The delegation will further visit Armenian Genocide Memorial Complex and Genocide Museum, parliament press service reported.