Հայաստանի 2012թ, պետբյուջեով նախագահի աշխատակազմին հատկացվել է 4,28 մլրդ դրամ նախատեսված 4,29 մլրդ դրամի դիմաց: Այդ մասին մայիսի 31-ին, ներկայացնելով 2012թ. բյուջեի կատարողականը, հայտնել է նախագահի աշխատակազմի ղեկավար Վիգեն Սարգսյանը:
Ինչ վերաբերում է ԱԺ աշխատակազմի և պատգամավորների պահպանման համար անհրաժեշտ ծախսերին, ապա 2012թ. պետբյուջեից այդ նպատակով հատկացվել է 2,7 մլրդ դրամ: Ինչպես հայտնել է խորհրդարանի աշխատակազմի ղեկավար Գուրգեն Դումանյանը, 2012թ.՝ 2011-ի համեմատ այդ ծախսերը էական փոխոխություններ չեն կրել:

31 Май 2013 - 07:29 AMT
Госбюджетом Армении на 2012 год администрации президента страны было фактически выделено 4,28 млрд драмов против предусмотренных 4,39 млрд драмов. Об этом 31 мая, представляя отчет выполнения госбюджета за 2012 год, сообщил руководитель администрации главы государства Виген Саргсян.
Что же касается средств, израсходованных на содержание администрации Национального собрания и его депутатов, то в 2012 году из госбюджета было направлено 2,7 млрд драмов. Как сообщил руководитель администрации парламента Армении Гурген Думанян, в 2012 году по сравнению с 2011 годом эти расходы не претерпели реального изменения.