1 Հունիս 2013 - 10:33 AMT
Լատվիայի Սեյմի նախագահ Սոլվիտա Աբոլտինայի հրավերով հունիսի 4-6-ը եռօրյա պաշտոնական այցով Լատվիայի Հանրապետություն կգտնվի ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորած պատվիրակությունը, որի կազմում են ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության և ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Կորյուն Նահապետյանը, ԱԺ պատգամավորներ Հովհաննես Սահակյանը, Վոլոդյա Բադալյանը :
Այցի ընթացքում ԱԺ նախագահը հանդիպումներ կունենա Լատվիայի նախագահ Անդրիս Բերզինշի, Սեյմի նախագահ Սոլվիտա Աբոլտինայի, վարչապետ Վալդիս Դոմբրովսկիսի հետ:
Հանդիպումներ են նախատեսված նաև Սեյմի Հայաստանի խորհրդարանի հետ բարեկամության խմբի, հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ:

1 Июнь 2013 - 11:18 AMT
По приглашению спикера Сейма Латвии Солвиты Аболтиня возглавляемая председателем парламента Армении Овиком Абраамяном делегация 4-6 июня с официальным визитом будет находиться в Латвии. В составе армянской делегации в Латвию отбудут председатель постоянной парламентской комиссии по безопасности и внутренним делам Корюн Нагапетян, депутаты НС РА Ованнес Саакян и Володя Бадалян.
В ходе визита спикер армянского парламента встретится с президентом Латвии Андрисом Берзиньшем, спикером Сейма Солвитой Аболтиня, премьер-министром Валдиосм Домбровскисом.
Также предусмотрены встречи с членами группы дружбы с парламентом Армении Сейма, представителями армянской общины.