5 Հունիս 2013 - 13:48 AMT
Հայաստանի Հանրապետության նախագահ, ՀՀ ազգային անվտանգության խորհրդի նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր հրավիրել է Ազգային անվտանգության խորհրդի նիստ, հայտնոմ է նախագահի մամլո ծառայությունը:
Նիստին ներկա են եղել ՀՀ վարչապետ Sիգրան Սարգսյանը, սահմանադրական դատարանի նախագահ Գագիկ Հարությունյանը, փոխվարչապետ Արմեն Գևորգյանը, ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արթուր Բաղդասարյանը, Նախագահի աշխատակազմի ղեկավար Վիգեն Սարգսյանը, ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն Գորիկ Հակոբյանը, ոստիկանապետ Վլադիմիր Գասպարյանը, զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ Յուրի Խաչատուրովը:
Oրակարգի հարցերի շրջանակում քննարկվել են Հայաստանի Հանրապետության էներգետիկ անվտանգության և տեղական ինքնակառավարման ինստիտուցիոնալ ամրապնդման հարցերը:

5 Июнь 2013 - 14:06 AMT
Президент Армении, председатель Совета национальной безопасности РА Серж Саргсян созвал сегодня, 5 июня, заседание СНБ.
В заседании приняли участие премьер-министр Тигран Сарксян, председатель Конституционного суда Гагик Арутюнян, вице-премьер Армен Геворгян, секретарь СНБ Артур Багдасарян, глава аппарата президента Виген Саркисян, начальник Службы национальной безопасности Горик Акопян, начальник Полиции РА Владимир Гаспарян, начальник Главного штаба ВС РА Юрий Мовсисян.
В ходе заседания были обсуждены вопросы энергетической безопасности Армении и институционального развития органов местного самоуправления.