13 Հունիս 2013 - 08:31 AMT
Կորեայի Հանրապետության գլխավոր օդային դարպասը՝ Սեուլի «Ինչխոն» միջազգային օդանավակայանը 8-րդ անգամ անընդմեջ ճանաչվել է աշխարհի լավագույն օդանավակայանը: Նման որոշում է կայացրել Օդանավակայանների միջազգային խորհուրդը, հայտնում է ԻՏԱՐ-ՏԱՍՍ-ը:
Սեուլյան ևս մեկ միջազգային օդանավակայան՝ «Իմպխոն», երրորդ տարին անընդմեջ ճանաչվում է միջին թողունակությամբ օդակայաններից լավագույնը: Միջին են համարվում այն օդակայանները, որոնց թողունակությունը 15 մլն ուղևորից ավելի է տարեկան, սակայն չի հասնում 25 մլն ուղևոր թողունակության:

Главные воздушные ворота Республики Корея – столичный международный аэропорт Инчхон в восьмой раз подряд признан лучшим в мире. Такое решение принял на состоявшемся в Стамбуле заседании Международный совет аэропортов (ACI), передает ИТАР-ТАСС.
Ежегодно эта организация с помощью опросов пассажиров оценивает деятельность около 1700 аэропортов мира по 34 показателям.
Инчхонский международный аэропорт стал первым в мире, завоевавшим почетное звание восемь лет подряд.
Еще один сеульский международный аэропорт – Кимпхо третий год подряд оказался лучшим в категории средних аэропортов с пропускной способностью более 15, но менее 25 млн пассажиров в год.