Վաղարշյան 19/1 շենքի բնակարաններից մեկում այսօր հայտնաբերվել է անվանի մտավորական, գրող Վրեժ Իսրայելյանի դին: Այս մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին հայտնեցին Ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի և լրատվության վարչությունից:
Այժմ դեպքի վայրում աշխատում են ոստիկանները, ըստ նախնական տվյալների՝ գրողը ինքնասպան է եղել:
Նշենք, որ Վրեժ Իսրայելյանը 1979-81 թվականներին աշխատել է «Հայրենիքի ձայն» շաբաթաթերթում: 1982-ից «Սովետական Հայաստան» ամսագրի սփյուռքի բաժինն է վարել: 1993-99-ին` ՀՀ ՊՆ «Հայ զինվոր» պաշտոնաթերթի խմբագիրն է եղել, 1999-ից եղել է ՊՆ լրատվության և քարոզչության վարչության պետ: Վրեժ Իսրայելյանի առաջին պատմվածքները տպագրվել են «Գարուն» ամսագրում: 1978-ին արժանացել է ՀԼԿԵՄ Կենտկոմի «Տարվա լավագույն ստեղծագործության համար» մրցանակին:

В одной из квартир дома по улице Вагаршяна 19/1 в Ереване обнаружено тело писателя, драматурга Врежа Исраеляна. Об этом корреспонденту PanARMENIAN.Net сообщили в пресс-службе Полиции РА. В данный момент на месте происшествия работают сотрудники полиции. По предварительным данным, Вреж Исраелян скончался от огнестрельного ранения.
Вреж Исраелян родился 2 апреля 1949 г. в Ереване. Окончил журналистский факультет ЕГУ. Работал начальником управления информации и пропаганды министерства обороны Армении, полковник. Автор сценариев фильмов и спектаклей. Его рассказы переведены на русский, английский, чешский, украинский, эстонский языки. Член Союза писателей Армении с 1982 г.