15 Հունիս 2013 - 10:35 AMT
Հասարակությունը պետք է որոշի` ուզո՞ւմ է Նոր Հայաստան կառուցել, թե՝ ոչ: Այսօր իր համակիրների հետ հանդիպման ժամանակ նման հայտարարություն արեց «Ժառանգություն» կուսակցության առաջնորդ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը: «Ովքեր հայտարարում են, որ չհաջողվեց ստեղծել Նոր Հայաստան, այնքան էլ հստակ չեն պատկերացնում նոր երկրի կառուցման գործընթացը: Որևէ մեկը նրանց ասե՞լ է, որ մեկ ժամում հնարավոր է փոխել իշխանություններին, մեկ ժամով գալ Ազատության հրապարակ, երգեր երգել և գնալ տուն, նստել համակարգիչների առաջ և համարել, որ իշխանափոխությունն իրականացել է: Պայքարը պետք է շարունակական լինի»,-ասաց նա:
Իսկ նրանում, որ պայքարը չի մարելու, Րաֆֆի Հովհաննսիյանը համոզված է. «Այն լինելու է շարունակական և սխալ են նրանք, ովքեր մեղադրում են, թե նա չգնացի վճռական քայլերի»:
«Ժառանգություն» կուսակցության առաջնորդը հայտնեց, որ առաջիկա օրերին իրենք վերսկսում է այցելությունները մարզեր, և առաջինը կլինի Սյունիքի մարզը: Հունիսի 16-ին նա մեկնելու է Սյունիք, ամսվա վերջին` Լոռի, Շիրակ, Տավուշ: Րաֆֆի Հովհաննիսյանը նշեց, որ ամառվա ընթացքում բոլոր մարզեր այցեր կլինեն, և դրանք աշխատանքային բնույթ կկրեն:
Նա տեղեկացրեց, որ աշնանը սպասվում է «Նոր Հայաստան» նախաձեռնության համաժողով. «Մենք պետք է ի կատար ածենք երդումը, որ տվել ենք ապրիլի 9-ին, մեզ պետք է ոչ թե պատրվակ, այլ՝ գործ:

15 Июнь 2013 - 11:06 AMT
«Общество должно решить, хочет ли оно построить Новую Армению или нет», – заявил 15 июня на встрече со своими сторонниками лидер партии «Наследие» Раффи Ованнисян.
«Те, кто заявляют, что не удалось создать Новую Армению, не понимают отчетливо весь процесс построения новой страны. Кто-либо им сказал, что за 1 час можно поменять власть. Борьба должна быть последовательной», – сказал он.
Раффи Ованнисян сообщил, что в ближайшие дни он возобновит посещение областей Армении, и первой областью будет Сюникская, куда он отправиться 16 июня. Затем в конце месяца посетит Лори, Ширак, Тавуш и другие области, визиты куда на протяжении лета будут носить рабочий характер.
Он также добавил, что на осень запланирована конференция по инициативе «Новая Армения». «Мы должны воплотить в жизнь клятву, которую дали 9 апреля, нам нужен не повод, а работа», – подчеркнул он.