Ազգային ժողովում մեկնարկեց արտահերթ նստաշրջանը, որը նախաձեռնել է ՀՀ կառավարությունը: Նիստին գրանցվել է 104 պատգամավոր:
ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը տեղեկացրեց, որ օրակարգում ընդգրկված էին մի քանի հարցեր, որոնք պետք է քննարկվեին և քվեարկվեին երկրորդ ընթերցմամբ, դրա համար սահմանվել է հատուկ ընթացակարգ: Ըստ առաջարկվող նախագծի՝ օրինագծերը քննարկումից հետո պետք է ընդունվեն 24 ժամվա ընթացքում: ԱԺ-ն ընդունեց այս որոշումը:
ԱԺ արտահերթ նստաշրջանի առաջին նիստը սկսվեց Հայաստանի Հանրապետության վերահսկիչ պալատի 2012 թվականի տարեկան հաշվետվության քննարկմամբ, որն ընդհատվել էր գարնանային նստաշրջանի ավարտին:
Օրակարգում ներառված է 20 հարց, այդ թվում՝ «Պետական կենսաթոշակների մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին, «Նվազագույն ամսական աշխատավարձի մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին և այլ հարցեր:

17 Июнь 2013 - 08:58 AMT
17 июня стартовало внеочередное заселение Национального собрания Армении, в котором принимают участие 104 депутата.
Спикер парламента Овик Абраамян сообщил, что в повестку дня включены вопросы, которые должны были быть приняты во втором чтении, поэтому установлен специальный регламент. Законопроекты должны быть приняты в течение 24 часов после обсуждения. НС РА принял это решение.
В повестку дня внеочередного заседания парламента Армении включены порядка 20 вопросов, среди которых: «Внесение изменений и дополнений в закон РА «О государственных пенсиях», «Внесение изменений и дополнений в закон РА «О ежемесячной минимальной заработной плате» и другие.